Wszystko, co musisz wiedzieć, aby skutecznie działać na rzecz wolności w swojej gminie.
Jeśli odwiedzimy w dzisiejszych czasach teatr, muzeum, operę czy filharmonię, to prawie na pewno odwiedzimy tym samym instytucję państwową. Zarówno w Polsce, jak i w większości krajów świata tego typu obiekty najczęściej zarządzane i finansowane są przez państwo, co zwolennicy etatyzmu uznają za koronny dowód, że bez publicznych pieniędzy niemożliwe byłoby funkcjonowanie kultury wysokiej. Czy jest to słuszna diagnoza?
Odpowiedzi na to pytanie udziela w swoim nowym artykule dr Stanisław Wójtowicz, Członek Honorowy naszego Stowarzyszenia. Zwraca on uwagę zarówno na często niedostrzegane problemy wiążące się z przymusowym finansowaniem kultury z podatków, jak również na czynniki ekonomiczne, technologiczne i społeczne umożliwiające – dziś bardziej niż kiedykolwiek – rozwój wyrafinowanych form kultury bez udziału państwowych funduszy.
Jeśli więc chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób wolny rynek może dostarczać kulturę wysoką, to zachęcamy Was do lektury artykułu. Link do tekstu opublikowanego na stronie internetowej Warsaw Enterprise Institute znajdziecie W TYM MIEJSCU.
Stowarzyszenie Libertariańskie
Oddajemy w Wasze ręce owoc niemal dwuletniej pracy nad projektem Wolność pod lupą. Niniejszy raport zawiera wyniki badania opinii publicznej sfinansowanego za pomocą zbiórki crowdfundingowej i przeprowadzonego na nasze zlecenie przez Instytut Badań Spraw Publicznych na reprezentatywnej grupie Polaków, jak również wnioski, jakie zespół badawczy pod kierownictwem dr. Marcina Chmielowskiego wyciągnął z rezultatów sondażu.