Czy istnieje prawo naturalne? Spotkanie z prof. Dariuszem Jurusiem

Szczegóły wydarzenia

  • środa | 7 kwietnia 2021
  • 19:00 - 21:00
  • Online na platformie MS Teams

Zapraszamy na kolejne spotkanie Koła Myśli Libertariańskiej im. Murraya N. Rothbarda UJ i krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Libertariańskiego, które poświęcone będzie prawu naturalnemu.

Czy w obiektywnie możemy stwierdzić, że prawo naturalne istnieje? Jeśli tak, jakie jest jego źródło i jaka jest jego treść? Czy, jak twierdziło między innymi wielu myślicieli związanych z libertarianizmem, prawem naturalnym jest prawo własności? Jakie są konsekwencje takich idei?

Na te pytania spróbujemy wspólnie odpowiedzieć wraz z opiekunem naukowym Koła, dr. hab. Dariuszem Jurusiem we czwartek 8 kwietnia od godziny 19:00.

Spotkanie ma charakter otwarty.

Dr hab. Dariusz Juruś jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego (filozofia) i Politechniki Krakowskiej (architektura), zajmuje się filozofią polityki (głównie libertarianizmem). W jego kręgu zainteresowań badawczych znajdują się także etyka i estetyka. Publikował m.in. w „Principiach” (Czy Robert Nozick był libertarianinem?), „Diametrosie” (The Neo-Aristotelian Defense of Rights, Or a Minimal State Approach), „Analizie i egzystencji” (Wokół własności. Próba uporządkowania stanowisk w filozofii politycznej) i „Ruchu filozoficznym” (Ekonomiczne i etyczne podstawy libertarianizmu). Jest autorem książki W poszukiwaniu podstaw libertarianizmu oraz antologii Dzieje własności prywatnej. Od starożytności do współczesności.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Możecie dołączyć do uczestników za pomocą kodu kc4b1g4 lub, jeśli nie będziecie mieli takiej możliwości, istnieje opcja bezpośredniego dołączenia do spotkania za pomocą tego linku.

Link do wydarzenia na Facebooku