Brak komentarzy

Zostań mecenasem polskiego wydania audiobooka „Ludzkiego działania”

Często w przypadkowych rozmowach o poglądach politycznych musimy wyjaśniać czym jest libertarianizm i skąd się bierze jego unikatowość na mapie intelektualnej świata. Kiedy w takich dyskusjach przytaczamy historię naszego ruchu i wspominamy trzy główne prądy intelektualne, które wpłynęły na rozwój myśli wolnościowej, szczególną uwagę przywiązujemy do austriackiej szkoły ekonomii, a przede wszystkim do jej lidera – Ludwiga von Misesa.

Dlatego kiedy usłyszeliśmy, że nasi przyjaciele z Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa postanowili wydać audiobooka z najważniejszym dziełem austriackiego myśliciela – Ludzkim działaniem – postanowiliśmy wesprzeć ich w akcji zbierania funduszy na ten cel. Uważamy, że dla dobra promocji myśli wolnościowej powinniśmy wspomagać się w wydawaniu coraz to nowszych pozycji i – w celu dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców – najlepiej robić to na różnych płaszczyznach medialnych.

Dlaczego jest to ważna zbiórka? Ponieważ Ludzkie działanie to treść ponadczasowa, która w ogromnym stopniu wpłynęła na nasze dzisiejsze postrzeganie relacji międzyludzkich, w tym przede wszystkim zasad rządzących ekonomią. Ludwig von Mises był fenomenalnym pisarzem, którego dzieła po dziesiątkach lat nie tracą niczego ze swojej świeżości. Wiemy jednak, jak bardzo popularne stały się audiobooki i zdajemy sobie sprawę, ilu spośród Was codziennie dojeżdża do pracy czy szkoły, dlatego pomysł nagrania opus magnum Misesa głosem naszego Członka Honorowego, Tomasza Agenckiego, przypadł nam szczególnie do gustu.

Jak wspomóc projekt? Wystarczy zajrzeć na stronę www.wesprzyj.mises.pl, a następnie przekazać wpłatę na podane przez Instytut Misesa konto. W zamian Instytut oferuje kilka nagród, o których szczegółach przeczytacie na ich stronie. Nie martwcie się brakiem budżetu – nawet kilka złotych zmieni sytuacje, dlatego bardzo mocno zachęcamy Was do wsparcia akcji.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*