Brak komentarzy

Złoto kontra BTC – debata z udziałem Tomka Kołodziejczuka

Odkąd rządzący odkryli, że podatki nakładać można nie tylko bezpośrednio, odbierając ludziom pieniądze, ale również pośrednio – poprzez ich dodruk i przejęcie w ten sposób zgromadzonej przez obywateli siły nabywczej, wspomniani obywatele wykorzystywali najróżniejsze sposoby chronienia swoich oszczędności przed inflacją. Najbardziej klasyczną tego typu metodą jest zdecydowanie inwestycja w metale szlachetne, ze złotem na czele. W ostatnich latach jednak kruszce zyskały nowego, prężnie rozwijającego się konkurenta w postaci kryptowalut, z których najbardziej rozpoznawalną stał się niewątpliwie Bitcoin.

Która z tych metod jest jednak lepsza? Zagadnienie to było głównym tematem jednej z debat zorganizowanych przez Veto Media w ramach tegorocznej konferencji Veto.Academy.

Rozmówcy: Przemysław Słomski, bloger i diler złotych monet inwestycyjnych oraz Tomasz Kołodziejczuk, prezes Centrum Kapitalizmu i jeden z naszych działaczy, poruszali między innymi temat historii kryptowalut, przyszłości państwowego pieniądza dekretowego, potencjalnych scenariuszy zastąpienia go przez kryptowaluty, konkurencji ze strony tak zwanych stablecoinów, problemów etycznych i politycznych związanych z jednej strony z istnieniem prawnych środków płatniczych, a z drugiej – z ich częściowym zastępowaniem przez kryptowaluty, jak również wadom, zaletom i ograniczeniom samych kruszców i kryptowalut. Wszystko to w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: w co lepiej inwestować?

Zachęcamy Was do obejrzenia całości debaty. W czasach, w których Polska zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w Europie pod względem szybkości wzrostu cen, a rządzący szumnie zapowiadają pompowanie w gospodarkę kolejnych miliardów pochodzących z opodatkowania, kredytu i – rzecz jasna – dodruku, wiedza o najlepszych sposobach zabezpieczania swojego bogactwa jest nam wszystkim wybitnie potrzebna.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*