Brak komentarzy

Zbadajmy poparcie Polaków dla legalizacji marihuany

W ciągu ostatnich kilku dni dużą popularnością w mediach cieszyła się sprawa zatrzymania brata znanego europosła z ramienia partii rządzącej za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków. Niestety, lwia część uwagi skupiła się na tym, jak do sprawy odniesie się rzeczony europoseł, zaś stosunkowo niewiele czasu antenowego poświęcono najważniejszej kwestii związanej z tym zajściem – karaniu przez państwo za przestępstwo bez ofiary, jakim jest posiadanie marihuany.

Nieco inne priorytety ma Przemysław Zawadzki – członek naszego Stowarzyszenia i wieloletni działacz na rzecz legalizacji konopi indyjskich. W ramach swojego najnowszego projektu zorganizował on zbiórkę crowdfundingową, celem zlecenia profesjonalnemu ośrodkowi zbadania opinii publicznej w przedmiocie legalizacji marihuany i opracowania raportu na ten temat. Słusznie zakłada on bowiem, że jeśli cokolwiek może wpłynąć na zmianę zdania polityków w jakiejś sprawie, są to sondaże poparcia dla danego rozwiązania. Przeprowadzenie proponowanego badania jest tym bardziej potrzebne, że od lat brak jest w naszym kraju publicznie dostępnych, miarodajnych danych o społecznym nastawieniu obywateli względem marihuany.

Jako zwolennicy poszanowania prawa jednostki do decydowania o swoim ciele, gorąco zachęcamy do wsparcia omawianej zbiórki. Skoro rządzący szczycą się rzekomym słuchaniem opinii Polaków i realizowaniem woli suwerena, to należy te deklaracje zweryfikować, przedstawiając jak najwięcej dowodów na to, że obywatele chcą przede wszystkim respektowania przez państwo ich wolności.

Link do strony crowdfundingowej znajdziecie w tym miejscu.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*