3

Wrześniowe spotkanie Warsaw Coalition Meeting

Jako członkowie międzynarodowego ruchu wolnościowego i libertariańskiego staramy się być nie tylko narzędziem komunikacji i współpracy polskich i zagranicznych wolnościowców, ale także uczestniczyć w działaniach i spotkaniach organizowanych przez zaprzyjaźnione organizacje trzeciego sektora. Okazją do tego rodzaju wolnościowego networkingu są dla nas odbywające się od kilku lat regularnie co kilka miesięcy spotkania Warsaw Coalition Meetings.

Odkąd powstała Świetlica Wolności to właśnie tam Warsaw Enterprise Institute organizuje szereg wydarzeń, w tym także wspomniane zebrania przedstawicieli wolnościowych organizacji pozarządowych, w których bierzemy udział od samego początku.

Ostatnie tego rodzaju spotkanie odbyło się w zeszły poniedziałek 16 września, a było ono o tyle wyjątkowe, że uczestniczył w nim Tom G. Palmer, Wiceprzewodniczący Atlas Network.

Reprezentujący nas Krzysztof Moszyński opowiedział o naszych działaniach, zachęcając do współpracy nad rozwiązaniami promującymi decentralizację i subsydiarność. Zachęcił obecnych do dalszego udostępniania naszych e-Booków (znajdziecie je w tym miejscu) a także wspomniał o naszych staraniach mających na celu dołączenie do sieci Atlas Network.

Krzysztof Moszyński (z prawej) z Tomem G. Palmerem w Świetlicy Wolności

Istotne ogłoszenie miał dla wszystkich Jacek Spendel z Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Poinformował o daleko posuniętych pracach nad LibertyConnector.com. Jest to wspólny projekt Fundacji WiP i Liberty International. W założeniu ma to być bank informacji o tym, co dzieje się w europejskim  ruchu wolnościowym (przynajmniej na początku, choć nie wyklucza się poszerzenia działań o inne regiony świata). Mają się tam znajdować wszelkie informacje o konferencjach/seminariach/obozach, oferty pracy/stażu i newsy z think-tanków.

Jako że stawiamy również na rozwój i samodoskonalenie się naszych członków i działaczy z radością powitaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w szkoleniu z zarządzania małą organizacją typu NGO, które pod koniec roku przeprowadzi doświadczony amerykański przedsiębiorca Peter Strupp, który od lat 90. mieszka w Polsce i doradza wielu koncernom i inwestorom. Tym bardziej cieszy nas fakt, że wybrana grupa naszych przedstawicieli będzie miała szanse wziąć udział w tym wydarzeniu.

Wczoraj z kolei pojawiły się pierwsze informacje dotyczące tegorocznej edycji „Weekendu Kapitalizmu” – wydarzenia organizowanego przez współtworzone przez Tomasza Kołodziejczuka, naszego Członka Honorowego, Centrum Kapitalizmu. W związku z tym możemy powiedzieć, że w polskich ruchu wolnościowym i libertariańskim dzieje się dobrze, a końcówka roku zapowiada się co najmniej obiecująco.

Jeśli chcielibyście pomóc nam realizować nasze cele, to zapraszamy do kontaktu pod naszym adresem mailowym [email protected]

Zarząd Stowarzyszenia Libertariańskiego

3 komentarze

 1. Reply
  Ciekawscy says

  Zapytał ktoś Palmera, czy dalej jest anty-IP ?

  • Reply
   Przemek Hankus says

   Chodzi o to, czy w dalszym ciągu jest przeciwnikiem tzw. własności intelektualnej?

   • Reply
    Ciekawe says

    Ano właśnie. Kiedyś dawno temu chyba napisał jakiś zadziorny artykuł w temacie, i nawet NSK go pozytywnie cytował w “Against IP”. A ostatnio podobno spuścił z tonu i położył uszka po sobie. Dlatego zastanawiam się jak to teraz jest z Palmerem.

Skomentuj

*