Brak komentarzy

„Wolność pod lupą” – PRZESUNIĘCIE TERMINU PUBLIKACJI RAPORTU

Jak zapewne pamiętacie, od ponad roku nasze Stowarzyszenie realizuje projekt Wolność pod lupą – profesjonalne badanie opinii publicznej wraz z analizą jego wyników mającą na celu skonstruowanie profili demograficznych i psychograficznych Polaków wykazujących poparcie dla szerokiego wachlarza postulatów liberalnych i libertariańskich.

Wiecie z pewnością również, że projekt ma się już ku końcowi – dzięki hojności darczyńców udało nam się zebrać wymagane fundusze, a zatrudniony przez nas ośrodek badania opinii publicznej przeprowadził sondaż, nad którego wynikami następnie pochylili się członkowie naszego zespołu badawczego. Jak się jednak szybko okazało, otrzymane przez nich dane okazały się ciekawsze niż pierwotnie sądziliśmy, co skłoniło zespół do przeprowadzenia dodatkowych, wcześniej nieprzewidzianych analiz i konsultacji z ekspertami.

Biorąc to pod uwagę, można oczekiwać, że publikacja ostatecznego raportu będzie wydarzeniem nad wyraz ciekawym. Niestety jednak – oznacza to również, że oczekujący na nią będą musieli uzbroić się jeszcze w nieco cierpliwości; po naradzie z zespołem badawczym podjęliśmy bowiem decyzję o przesunięciu planowanego terminu konferencji prezentującej raport mediom i szerszej publiczności na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Powodem takiej decyzji są zarówno względy czysto praktyczne – organizując konferencję przed Świętami Bożego Narodzenia nie mielibyśmy pewności, czy oddane do druku egzemplarze raportu zostaną nam dostarczone na czas – jak i bardziej istotne z punktu widzenia nadchodzących wydarzeń politycznych. Rok 2023 z pewnością upłynie bowiem pod znakiem kampanii związanej z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Czując się współodpowiedzialni za kreowanie wolnościowego stanowiska w debacie publicznej zależy nam, by przekaz płynący z owoców projektu był maksymalnie dopracowany i tak silny, jak to tylko możliwe – dlatego też chcemy, by konferencja z prezentacją naszego raportu była mocnym otwarciem nowego roku zamiast odbywać się jeszcze w grudniu, gdy uwagę Polaków pochłaniają przede wszystkim świąteczne przygotowania.

Zachęcamy Was do dalszego śledzenia informacji na temat Wolności pod lupą. Będziemy Was informować na bieżąco o wszelkich aktualnościach związanych z projektem – w tym, przede wszystkim, o dokładnej dacie konferencji, gdy już zostanie ona ustalona.

Dziękujemy Wam za całe dotychczasowe wsparcie i do usłyszenia wkrótce!

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*