Brak komentarzy

„Wolność pod lupą” – PREMIERA RAPORTU „MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI”

Dzisiejszy dzień stanowi zwieńczenie projektu Wolność pod lupą, który realizowaliśmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Dziś bowiem publikujemy ostateczny raport zawierający wyniki i wnioski z badania opinii publicznej przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków w celu sprawdzenia, ilu z nich ma szeroko pojęte poglądy liberalne i libertariańskie, z jakich grup społecznych takie osoby się wywodzą i które z wolnościowych postulatów cieszą się wśród nich największym poparciem.

Jest to zarazem doskonała okazja, by podziękować wszystkim tym, bez których całe przedsięwzięcie nie doszło by do skutku. Począwszy od darczyńców – zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych – którzy swoimi hojnymi wpłatami umożliwili osiągnięcie celu, jaki założyliśmy w naszej zbiórce crowdfundingowej, przez pracowników Instytutu Badań Spraw Publicznych, którzy na nasze zlecenie przeprowadzili sondaż, a kończąc na członkach i współpracownikach naszego zespołu badawczego, którym zawdzięczamy analizę wyników badania i zaprezentowanie jej w formie raportu zatytułowanego Mój jest ten kawałek podłogi. Liberalna i libertariańska autoidentyfikacja Polaków.

Wierzymy, że publikując wspomniany raport i nagłaśniając jego wyniki, będziemy w stanie pomóc wszelkiego rodzaju ugrupowaniom zainteresowanym krzewieniem wartości liberalnych i libertariańskich w trafnym zidentyfikowaniu swoich grup docelowych oraz w skutecznym do nich dotarciu. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się choć w niewielkim stopniu przesunąć środek ciężkości polskiej debaty publicznej w kierunku większego poszanowania jednostkowych praw i wolności obywateli, a jednocześnie zmniejszyć społeczne poparcie dla wszechogarniającej państwowej kontroli – zwłaszcza przed jesiennymi wyborami, ale również w dłuższej perspektywie.

Już teraz możecie pobrać raport Mój jest ten kawałek podłogi w wersji elektronicznej i zapoznać się z jego treścią, do czego gorąco zachęcamy. Po lekturze koniecznie pozostawcie Waszą opinię na jego temat w sekcji komentarzy.

Całość znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*