Brak komentarzy

„Wolność, ekonomia i cywilizacja” – BEZPŁATNY EBOOK!

Na zeszłotygodniowych Miltonaliach zaprezentowaliśmy uczestniczkom i uczestnikom owoce pracy naszego działu wydawniczego, który przygotował kolejną – po Libertariańskich dylematach – publikację dr. Jakuba Bożydara Wiśniewskiego.

Jakub Bożydar Wiśniewski pozostaje jednym z najbardziej wpływowych polskich intelektualistów wolnościowych, równolegle będąc jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich teoretyków wolności na świecie. Jako Członek Honorowy Stowarzyszenia Libertariańskiego od lat wspiera misję krzewienia idei wolności w kulturze naszego regionu i jednocześnie kształci nowe pokolenia na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tym cieplej przyjęliśmy informację, że zgodził się on na wydanie zbioru swoich krótkich tekstów, których motywem przewodnim jest człowiek i jego miejsce w strukturze cywilizacyjnej. Teksty te w barwny, ale i treściwy sposób opisują podstawowe założenia natury ludzkiej w kontekście jakże ważnej idei wolności jednostki. Mamy tam i krótką analizę efektu zapadki Higgsa, rozważania na temat wolności słowa czy „prawa do nienawiści”, krytykę keynesizmu, ale i kilka słów na temat… życia w „ciekawych czasach”.

Polecamy tę pozycję wszystkim naszym odbiorcom, ponieważ uważamy, że myśl wolnościowa potrzebuje tak elokwentnych myślicieli. Ale potrzebuje również tego, żeby tę różnorodną, wielobarwną i szalenie kompleksową teorię – choć przecież, przy całym swym charakterze, względnie prostą – przekazać w sposób zwięzły tym wszystkim, którzy nie mają możliwości lub czasu analizować wszystkich jej aspektów. Polecamy ją w końcu każdemu, kto nie miał do czynienia z myślą libertariańską, ponieważ chociażby pobieżna lektura tych tekstów może takiego kogoś skłonić do głębszego zastanowienia się nad fenomenami społecznymi, których jesteśmy świadkami w XXI wieku.

Zbiór noszący tytuł Wolność, ekonomia i cywilizacja ukazał się nakładem Stowarzyszenia Libertariańskiego i jest dostępny w formacie cyfrowym i papierowym.

Bezpłatnego ebooka w formatach PDF, EPUB i MOBI możecie pobrać ze specjalnej strony internetowej www.wec.slib.pl, a bezpłatne egzemplarze drukowane otrzymacie na naszym stoisku podczas zbliżającego się Weekendu Kapitalizmu oraz na kolejnych wolnościowych eventach z naszym udziałem.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*