Brak komentarzy

Wizyta Lyn Ulbricht w Polsce

W dniach 6 – 14 października Stowarzyszenie Libertariańskie wraz z Kamilem Cebulskim organizują wizytę Lyn Ulbricht w Polsce. Lyn Ulbricht jest amerykańską aktywistką działającą na rzecz wolności, matką twórcy internetowej giełdy Silk Road, Rossa Ulbrichta.

Silk Road był działającą w sieci Tor anonimową internetową giełdą, na której wszystkie transakcje przeprowadzane były przy użyciu kryptowaluty bitcoin. Giełda została zamknięta w 2013 roku przez rząd Stanów Zjednoczonych, a jej twórca, Ross Ulbricht, po pokazowym procesie został skazany na karę dożywotniego więzienia – jest to pierwszy taki wyrok za stworzenie strony internetowej. Proces miał upokorzyć i przestrzec przed tym co może spotkać osoby sprzeciwiające się wszechobecnej inwigilacji swoich obywateli przez rząd. Lyn Ulbricht nie akceptuje tego, co spotkało jej syna i walczy o jego uwolnienie.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Na każdym spotkaniu będą zbierane podpisy pod listem otwartym do kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, który ma zostać wyłoniony podczas wyborów mających odbyć się w przyszłym roku. W liście zawarto publiczne oświadczenie w którym przyszły prezydent zobowiąże się do ułaskawienia Rossa Ulbrichta w związku ze stawianymi mu zarzutami. Inicjatywę popierają wolnościowe partie polityczne oraz pozarządowe organizacje wolnościowe. Podczas spotkań przedstawiciele organizacji wolnościowych wyrażą swoje poparcie dla uwolnienia Rossa oraz złożą podpisy pod wspomnianym już listem. Na każdej wizyt odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Deep Web” na temat wydarzeń związanych z Silk Road. Podczas spotkań planowane są również konferencje prasowe z udziałem Lyn oraz organizacji popierających inicjatywę. Spotkania będą tłumaczone symultanicznie.

Zwiastun dokumentu “Deep Web” z polskimi napisami.

Jeżeli interesują Ciebie wolność osobista i ekonomiczna oraz idące za nimi kryptowaluty takie jak BitCoin, jeśli Twoja prywatność oraz swoboda transakcji mają dla Ciebie szczególne znaczenie to znak, że powinieneś przyjść na to spotkanie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu przez utworzone przez nas wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1477703532531158/

Jednocześnie informujemy, że Lyn Ulbricht odwiedzi:

WROCŁAW, 7 października: https://www.facebook.com/events/1722718441281854/

KRAKÓW, 9 października: https://www.facebook.com/events/958472594226576/

oraz WARSZAWĘ, 13 października: https://www.facebook.com/events/968510176528197/

Szczegóły na temat spotkań w poszczególnych miastach będą umieszczane na przypisanych im wydarzeniach.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Skomentuj

*