Brak komentarzy

VI Zjazd Austriacki i 15-lecie Instytutu Misesa

Wraz z organizacjami partnerskimi zajmujemy się organizacją, planowaniem i realizacją debat, szkoleń, wykładów, warsztatów i konferencji. Z przyjemnością zatem informujemy o VI Zjeździe Austriackim: dwudniowej konferencji z okazji jubileuszu 15-lecia Instytutu Misesa, która odbędzie się w dniach 28–29 września w Krakowie.

Czym jest Zjazd Austriacki? To cykliczna konferencja naukowo-popularyzatorska organizowana przez Instytut Misesa. Podczas wydarzenia uczestnicy z całej Polski mają okazje zapoznać się z najnowszymi, światowymi trendami w obszarze jednego z najszybciej rozwijających się nurtów współczesnej myśli ekonomicznej: Austriackiej Szkoły Ekonomii.

W tym roku konferencję poświęcona jest patronowi Instytutu, Ludwigowi von Misesowi. Mises to nie tylko jeden z najwybitniejszych ekonomistów w historii, ale także znakomity myśliciel społeczny i polityczny, który ogromną cześć swojego życia poświęcił obronie wartości i dokonań liberalizmu. Do takiej postawy przywiodły go jego szerokie horyzonty intelektualne, tolerancja i znajomość historii, uzyskane w dużej mierze dzięki miejscu, w którym się urodził i wychował – wielokulturowej i zróżnicowanej Europie Środkowej.

Dlatego też organizatorzy zaprosili do Polski, wśród innych znamienitych gości, najlepszego „specjalistę od Misesa” Jörga Guido Hülsmanna, autora jego monumentalnej ponad 1000-stronicowej biografii. Nieprzypadkowo zatem konferencja będzie miała miejsce 29 września w rocznicę urodzin Misesa.

Dlaczego warto wziąć udział w Zjeździe? Ponieważ to znakomita okazja do:

➡ Poznania najnowszych trendów w ekonomii,
➡ Uzyskania głębszego zrozumienia procesów rynkowych,
➡ Poznania dorobku najważniejszego ekonomisty XX w. Ludwiga von Misesa,
➡ Osobistego spotkania z najważniejszymi reprezentantami ASE,
➡ Uczestnictwa w After-Party we wnętrzu prawdziwego austriackiego Fortu!

Wśród prelegentów #ZjazdASE2018 znajdują się osoby z całego świata, w tym: Jeffrey A. Tucker, Jörg Guido Hülsmann, Mateusz Machaj, Richard Durana, Ks. Jacek Gniadek SVD, Witold Kwaśnicki, Robert Ciborowski i inni!

Rejestracja na VI Zjazd Austriacki trwa do czwartku 20 września!

Wszelkie niezbędne szczegóły znajdziecie tutaj.

Wydarzenie na Facebooku

Skomentuj

*