Brak komentarzy

Uprawa konopi w centrum Warszawy!

Wbrew pozorom tytuł tego wpisu to nie nagłówek z „Kroniki Kryminalnej”, lecz opis w pełni legalnego przedsięwzięcia.

15 grudnia 2021 roku przy Alei Stanów Zjednoczonych 59 w Warszawie otwarto pierwszy w Polsce konopny showroom prowadzony przez spółkę Freedom Farms, której współtwórcą jest Przemysław Zawadzki z naszego Stowarzyszenia. Miejsce to jest połączeniem sklepu z legalnymi odmianami konopi oraz otwartej do publicznego zwiedzania uprawy tej rośliny. Poza zakupem konopnych wyrobów odwiedzający mogą więc na własne oczy zobaczyć, jak przebiega ich produkcja, a także pogłębić swoją wiedzę dzięki rozmowom z ekspertami.

Przedsięwzięcie to jest godne uwagi przede wszystkim z tego względu, że ma potencjał do przełamywania w społeczeństwie „marihuanowego tabu”. Nie każdy rzecz jasna musi stać się konsumentem tej rośliny, ale im więcej osób zacznie postrzegać konopie nie jako wcielenie zła, przed którym państwo musi bronić obywateli, lecz jako zwykłą używkę mającą również w odpowiednich warunkach działanie terapeutyczne, tym więcej poparcia może uzyskać postulat legalizacji wciąż zakazanych odmian marihuany – a o to wszakże nam, libertarianom, właśnie chodzi.

Przemkowi Zawadzkiemu gratulujemy pomyślnego zrealizowania tego przedsięwzięcia i życzymy mu dalszych sukcesów w promowaniu wolnościowego podejścia do kwestii konopi, a Was zachęcamy do bliższego zapoznania się z jego działalnością – czy to poprzez osobistą wizytę we wspomnianym showroomie, czy też za pośrednictwem TEJ strony internetowej.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*