Brak komentarzy

Sprzeciwiamy się zakazowi nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach w centrum Wrocławia!

Dziś o godzinie 13:00 przed siedzibą Urzędu Miejskiego na pl. Nowy Targ we Wrocławiu Marek Granowicz, koordynator naszego wrocławskiego oddziału, wziął udział w zorganizowanym przez Kukiz’15 apelu do Rady Miejskiej o ponowne zajęcie się sprawą częściowej nocnej prohibicji i o zniesienie zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach na terenie Starego Miasta, który nie przynosi założonych rezultatów. Podpisaliśmy się również pod petycją w tej sprawie.

Źródło: https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,szampan-na-progu-wroclawskiego-urzedu-protestuja-przeciwko-nocnej-prohibicji-zdjecia,wia5-3266-46343-2.html

– Sama w sobie prohibicja jest pokazaniem tego, jak każda władza, a w Polsce ostatnio tym bardziej, pragnie ludziom regulować życie. Tamte przepisy wprowadzili radni poprzedniej kadencji. Teraz były wybory, władza się zmieniła, może w nowej radzie przyjdzie refleksja na ten temat. Polska jest krajem, który ma bardzo dużo ustaw, regulujących codzienne sprawy obywateli. W rankingu „Nanny State Index” nasz kraj znajduje się w połowie, zaś nasi sąsiedzi – Czesi i Niemcy – u których nie słyszymy, żeby takie problemy występowały, są liderami rankingu i w znacznie mniejszy sposób ograniczają ludziom wolność. – stwierdził w wypowiedzi dla portalu tuwroclaw.com Marek Granowicz.

Źródło: https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,szampan-na-progu-wroclawskiego-urzedu-protestuja-przeciwko-nocnej-prohibicji-zdjecia,wia5-3266-46343-2.html

Symbolicznie, w ramach happeningu, otworzyliśmy również bezalkoholowego szampana przed wejściem do Urzędu.

Jednocześnie przypominamy, że w lipcu 2018 r. wzięliśmy udział w konsultacjach projektu uchwały Rady Miejskiej zakazującego sprzedaży alkoholu na terenie osiedla Stare Miasto. Z naszym stanowiskiem można zapoznać się w tym miejscu.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*