Brak komentarzy

Smartlands – zdecentralizowana giełda kryptowalutowa oferująca nowy rodzaj tokenów

W miarę regularnie staramy się prezentować Wam ciekawe z wolnościowego i libertariańskiego punktu widzenia projekty z Polski i ze świata. Kolejnym tego typu projektem, o którym chcielibyśmy Wam opowiedzieć w tym tygodniu, jest Smartlands.

Czym jest Smartlands? Jest to projekt zdecentralizowanej giełdy kryptowalutowej emitującej nowy rodzaj tokenów, reprezentujących udziały w przedsiębiorstwach rolniczych, biurowcach czy parkach maszynowych. Tokeny emitowane na giełdzie Smartlands to nie ICO (Initial Coin Offering), czyli cyfrowa reprezentacja wsparcia jakiegoś projektu biznesowego, dająca prawa do współzarządzania, korzystania z pewnego rodzaju usług internetowych czy udziału w przyszłych zyskach, o ile takowe nadejdą. Security Token Offering (STO) to nowa forma prawna. Posiadacz tokenów ma takie same prawa do firmy jak ich emitent, ten ostatni musi się poddać audytowi, stosuje się standardy KYC i AML.

Od 1 listopada poddano na platformie pod głosowanie 5 pilotażowych projektów inwestycyjnych – jeden z nich to centrum logistyczne w Polsce.

Więcej o projekcie możecie przeczytać pod tym adresem.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*