Brak komentarzy

Przesyłka i wsparcie dla Justina Raimondo

Justin Raimondo, autor bloga AntiWar.com i wydanej przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z Wydawnictwem Nowy Wspaniały Holding książki Przeciw państwu. Biografia Murraya N. Rothbarda, to jeden z najbardziej znanych publicystów i popularyzatorów myśli libertariańskiej i pacyfistycznej za Oceanem. Wspomniany blog stał się dla wielu jednym z najważniejszych współczesnych głosów opinii w temacie wojny i pacyfizmu. Dzięki niemu Raimondo niejako z automatu stał się z kolei jedną z twarzy nowożytnego ruchu pacyfistycznego. Dlatego też z dużym niepokojem obserwowaliśmy ostatnie wiadomości dotyczące stanu zdrowia Justina.

W opublikowanym przed kilkoma tygodniami newsie informuje on, że poddał się kolejnej fazie leczenia nowotworu, ale jego stan wciąż nie pozwala mu na powrót do codziennej, czynnej pracy aktywisty i publicysty. Jako Stowarzyszenie Libertariańskie uznajemy za jeden z naszych głównych celów działalności wsparcie i propagowanie myśli wolnościowej, ale również myślicieli wolnościowych i ich dorobku. Z tego też względu Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o wysyłce listu ze słowami wsparcia dla Justina i jego rodziny, pod którymi – mamy nadzieję – podpiszą się wszyscy sympatycy naszego ruchu. Jak napisaliśmy w liście do Autora biografii Rothbarda, w tym konkretnym konflikcie obieramy jego stronę i liczymy, że wygra tę trudną i wyniszczającą walkę.

Do wysyłki dołączyliśmy wykonane przez Jakuba Wozinskiego polskie tłumaczenie książki Raimondo i zaprosiliśmy go do Polski – wierzymy bowiem, że Justin wyjdzie z tej bitwy zwycięski i będzie mógł spotkać się z nami w niedalekiej przyszłości.

Zarząd Stowarzyszenia Libertariańskiego

Skomentuj

*