Brak komentarzy

Przemysław Kowalczyk i Szymon Sypniewiecz podbijają branżę kryptowalut

Wczoraj polecaliśmy Waszej uwadze kontrowersyjną decyzję salwadorskiego rządu o uczynieniu Bitcoina prawnym środkiem płatniczym w tym kraju. Dziś, pozostając w temacie kryptowalut, mamy dla Was kolejną wiadomość – ale tym razem jednoznacznie dobrą. Startup Ramp, który przed trzema laty założyli dwaj członkowie naszego Stowarzyszenia – Szymon Sypniewicz i Przemysław Kowalczyk – pozyskał niedawno ponad dziesięć milionów dolarów od inwestorów z całego świata.

Ramp to firma technologiczna dostarczająca narzędzia programistyczne (SDK), ułatwiające firmom będącym odbiorcami konstruowanie własnych aplikacji do płatności kryptowalutą. W przeciwieństwie do większości związanych z tym przedsięwzięć, Ramp nie koncentruje się na spekulacyjnej stronie pieniądza kryptograficznego, lecz na ułatwianiu i popularyzacji jego stosowania w codziennych transakcjach.

Założyciele startupu w ramach seedowej rundy finansowania zdołali zebrać nieprzeciętnie wysoką jak na tak wczesny etap działalności kwotę 10 milionów dolarów – czyli ponad 37,5 miliona złotych. Wśród inwestorów znalazły się osoby i fundusze związane z takimi markami jak IKEA, Mozilla czy Facebook. Szymon i Przemek zamierzają ufundować dzięki temu dalszą ekspansję przedsiębiorstwa – przede wszystkim na rynek amerykański i zachodnioeuropejski.

Gratulujemy naszym kolegom tego niebywałego sukcesu i życzymy dalszego powodzenia w rozwijaniu projektu. Was natomiast zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową Ramp oraz z poświęconym temu startupowi artykułem na portalu „Business Insider”.

Stowarzyszenie Libertrariańskie

Skomentuj

*