Brak komentarzy

Promujemy myśl wolnościową! Książki dla Jordana Belforta i Anne Koppe

Jakiś czas temu, jeden z naszych członków,  Krzysztof Grabiński​, miał przyjemność poznać Anne Koppe – partnerkę Jordana Belforta, czyli słynnego mówcy i byłego rekina giełdowej sprzedaży (znanego z filmu Martina Scorsese Wilk z Wall Street). Oboje są niezwykle charyzmatycznymi ludźmi, którzy swoją zdolność motywacji i perswazji opanowali do perfekcji. Zarówno Belfort jak i Koppe skupiają wokół siebie wielu fanów, szczególnie pośród ludzi przedsiębiorczych, co wydało nam się znakomitym punktem wyjścia dla promocji myśli wolnościowej. Postanowiliśmy wykazać się inicjatywą i przyczynić się do tego, aby Jordan i Anne zapoznali się z libertarianizmem jako konceptem filozoficznym.

Nasz prezes Przemysław Hankus wraz Lechem Wilczyńskim stworzyli listę lektur, które mogą pomóc w zrozumieniu libertarianizmu. Wśród nich znalazły się: Etyka Wolności Murraya Rothbarda, The Problem of Political Authority Michaela Huemera oraz książeczka FEE zawierająca m.in. Are We Good Enough for Liberty? L. Reeda, a także fantastyczny esej I, Pencil Leonarda Reada. Ze względu na poruszany przez Jordana od niedawna temat Bitcoina, kryptowalut i technologii Blockchain, dodaliśmy również The Internet of Money, Vol. 1&2 Andreasa M. Antonopoulosa. Stwierdziliśmy, że warto przełamać naukowy ton przesyłki, dołączyliśmy więc pendrive z wieloma dodatkowymi artykułami i książkami, oraz album ze zdjęciami związanymi z geografią i kulturą Polski. Musimy się przyznać, że wierzymy w promocję zarówno myśli wolnościowej, jak i naszego pięknego regionu świata.


Efekty? Koppe wykazała zainteresowanie bliższym poznaniem myśli wolnościowej po lekturze Frédérica BastiataHenry’ego Hazlitta i Johna Locke’a. My – w ramach wymiany wiedzy – przeczytaliśmy nową książkę Belforta Way of the Wolf. Straight Line Selling: Master the Art of Persuasion, Influence, and Success, w której Belfort przedstawia podstawy swojej sztuki perswazji. Co możemy o niej powiedzieć? To ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych tą tematyką. Zawiera między innymi ciekawe wskazówki dotyczące mowy ciała, tonacji i sposobu przeprowadzania rozmowy. Autor kładzie nacisk na uważne słuchanie i próbę poznania swojego rozmówcy (czego zdecydowanie brakuje w obecnym dyskursie politycznym), ale wplątane ciekawostki z życia autora sprawiają, że pozycję czyta się jednym tchem. Jesteśmy przekonani, że zdobytą wiedzę będziemy mogli wykorzystać w dobrym celu!

Anne i Jordanowi życzymy miłej i owocnej lektury. Mamy nadzieję, że idee zawarte w książkach zainspirują ich oraz ich fanów do częstszego działania w imię wolności. Będziemy szczęśliwi, jeśli w przyszłości uda się nawiązać współpracę nad wspólnym projektem!

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o inicjatywie, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Obecnych sympatyków z kolei zachęcamy do studiowania technik perswazji. Nie tylko przyczynią się one do lepszego przekonywania do libertarianizmu, ale również pomogą Wam osiągnąć lepsze wyniki w życiu zawodowym i prywatnym. Kto wie, być może zapewnią także lepszą ochronę przed ludźmi nadużywającymi tych technik w złych celach.

Wyciągnijmy wnioski z życia Wilka i wykorzystajmy tę lekcję najlepiej, jak potrafimy!

Przemysław Hankus, Krzysztof Grabiński

Skomentuj

*