Brak komentarzy

Powyborcze przedwyborcze analizy

Przed nami ostatni dzień kampanii wyborczej. Pomimo że w tym roku przebiegała ona w sposób ze wszech miar niecodzienny, ostatecznie w drugiej turze spotkali się przedstawiciele tych samych ugrupowań, co przez ostatnie 15 lat. Zanim jednak ogłoszona zostanie cisza wyborcza, warto zapoznać się z komentarzem do tegorocznych wyborów pisanym z perspektywy libertarianina – a konkretniej Łukasza Frontczaka, działacza naszego Stowarzyszenia.

W swojej serii trzech okołowyborczych artykułów, Autor między innymi poddaje ocenie kampanie i ostateczne wyniki wszystkich biorących udział w pierwszej turze kandydatów, czy też analizuje z perspektywy wolnościowej zarówno twierdzenia o tym, jakoby Rafał Trzaskowski był w tych wyborach reprezentantem mniejszego zła, a większego liberalizmu, jak i pozornie wolnorynkowe deklaracje padające po pierwszej turze ze strony Andrzeja Dudy, mające przekonać do niego wyborców z liberalnego skrzydła Konfederacji. Ostatecznie pod ich wpływem dochodzi do gorzkiej, ale nie pozbawionej przekonującego uzasadnienia konkluzji dotyczącej specyficznego i wyraźnie odrębnego od libertarian pojmowania wolności przez polskie społeczeństwo.

Choć jako Stowarzyszenie Libertariańskie nie popieramy oficjalnie żadnego z pretendentów do fotela Prezydenta RP, wierzymy, że nasi Czytelnicy, podejmując decyzję o oddaniu głosu na jednego z kandydatów lub wstrzymując się od głosowania na któregokolwiek z nich, wybiorą opcję, która w ich ocenie będzie najkorzystniejsza dla szeroko pojętej ludzkiej wolności.

By skłonić Was do refleksji i dać przyczynek do ostatnich dozwolonych na forum publicznym przedwyborczych dyskusji, polecamy Wam lekturę wszystkich trzech artykułów dostępnych 1) TUTAJ, 2) TUTAJ i 3) TUTAJ.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*