Brak komentarzy

Polacy przeciw karaniu za posiadanie marihuany!

W lutym zachęcaliśmy do wsparcia akcji crowdfundingowej organizowanej przez Stowarzyszenie Wolne Konopie oraz członka naszego Stowarzyszenia, Przemysława Zawadzkiego, której celem było sfinansowanie sondażu przeprowadzonego przez profesjonalny ośrodek badania opinii publicznej w przedmiocie poparcia Polaków dla dekryminalizacji posiadania marihuany.

Z radością informujemy, że przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, a jego wyniki są już publicznie dostępne.

Według badania przeprowadzonego przez Kantar Public, ponad ⅔ obywateli naszego kraju popiera zaniechanie karania osób posiadających niewielkie ilości konopi. Wynik ten, w porównaniu do zdecydowanie niższego odsetka przychylnych dekryminalizacji respondentów z analogicznego badania przeprowadzonego 8 lat temu, wskazuje na postępujący wzrost świadomości obywatelskiej w tej sprawie, a wraz z nim – na rosnący sprzeciw wobec karania ludzi za ów przykład par excellence przestępstwa bez ofiary. Tym bardziej napawa optymizmem fakt, że nie ma znacznego rozdźwięku w poparciu dla dekryminalizacji pomiędzy mieszkańcami wsi, małych miast oraz wielkich metropolii.

Jako libertarianie popieramy prawo człowieka do dysponowania swoim ciałem w każdy niewyrządzający krzywdy innym sposób – w tym zarówno do leczniczego, jak i rekreacyjnego przyjmowania marihuany. Cieszymy się więc, że coraz więcej osób zdaje się podzielać nasz pogląd na tę sprawę i liczymy, że omawiany sondaż będzie znaczącym argumentem umożliwiającym wpływanie na tradycyjnie przeciwne liberalizacji dostępu do tej rośliny ekipy rządzące.

Zachęcamy Was do lektury artykułu na stronie „Wolnych Konopi”, w którym przedstawione są szczegółowe wyniki badania.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*