Brak komentarzy

Podziękowania dla Lawrence’a W. Reeda za jego wieloletnią pracę

Kiedy w czerwcu minionego roku Lawrence W. Reed – prezes amerykańskiej wolnościowej i libertariańskiej organizacji Foundation for Economic Education (FEE) – ogłosił, że po 10 latach rezygnuje z przywództwa w FEE, dla wszystkich organizacji wolnościowych w Polsce stało się jasne, że kończy się pewna epoka. Larry Reed to historycznie jedna z najważniejszych postaci aktywizacji ruchu libertariańskiego w środowisku międzynarodowym – jego nieprzerwane podróże po krajach rozwijających się pomogły dotrzeć myśli wolnościowej w miejsca, które wcześniej nie miały styczności z tą filozofią.

Z inicjatywy FEE powstał projekt podziękowania Larry’emu za jego wieloletnią pracę. Każdy z podmiotów, który kiedykolwiek miał szansę współpracować z Reedem, miał to zrobić na swój sposób. Reed odwiedzał nasze okolice wielokrotnie, pierwszy raz jeszcze w czasach PRL-u i dla wielu libertarian znad Wisły stał się wzorem aktywisty wolnościowego. Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), Mikołaj Pisarski z Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa i nasz Członek Honorowy Tomasz Kołodziejczuk z Obiektywizm.pl zaproponowali zatem wszystkim liczącym się polskim organizacjom wolnościowym wspólne działania, by przekazać Larry’emu podziękowania od całego polskiego środowiska wolnościowego. Udział wzięli: Centrum Kapitalizmu, FOR, Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Koliber, Liberty Forum Poland, Instytut Misesa, Fundacja PAFERE, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute oraz my – Stowarzyszenie Libertariańskie.

Dzięki temu list z podziękowaniami dla Reeda, podpisany przez przedstawicieli wspomnianych polskich organizacji wolnościowych, został dostarczony adresatowi do rąk własnych podczas zorganizowanej niedawno w Belgradzie konferencji European Students for Liberty.

SL wierzy w kompatybilność różnych organizacji wolnościowych. Zawsze w dyskusjach prywatnych podkreślamy, że na rynku idei jest miejsce dla wielu organizacji, których specjalizacja pozwala na wyższą efektywność działań. Dlatego też każda tego typu inicjatywa sprawia nam wielką radość, pokazując, że nasze środowisko jest w stanie funkcjonować jako całość i zmieniać rzeczywistość. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować za zaproszenie do współpracy i życzyć sobie w przyszłości kolejnych wspólnych projektów.

Zarząd Stowarzyszenia Libertariańskiego

Skomentuj

*