Brak komentarzy

Podsumowanie wyborów samorządowych

Po raz kolejny stosunkowo długo musieliśmy czekać na oficjalne i ostateczne wyniki wyborów samorządowych podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Niemniej jednak w końcu poznaliśmy przedstawicieli do rad gmin, miast, powiatów, do sejmików wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Jak wiecie w minionych wyborach startowało kilku naszych działaczy oraz osoby powiązane z naszym Stowarzyszeniem, o czym informowaliśmy Was w tygodniu przedwyborczym. Cieszymy się, że mandat radnego udało się zdobyć Kamilowi Grzebycie w Murowanej Goślinie! Niestety, pozostali z naszych kandydatów i sympatyków nie uzyskali wystarczającej liczby głosów, by uzyskać mandat. Tak czy inaczej dla każdego z nich było to cenne doświadczenie, które mamy nadzieję zaprocentuje w przyszłości lepszymi wynikami.

Z informacji, które otrzymaliśmy, wynika, że przynajmniej kilku wolnościowców zostało wybranych na stanowiska, na które kandydowali, w tym między innymi Szymon Fatla z Wolnościowego Podhala w Nowym Targu czy Paweł Licznar i Grzegorz Zawiślak w Prudniku (ten drugi najprawdopodobniej wygra w drugiej turze).

Ciekawi jesteśmy, jak Wy oceniacie wyniki wyborów. Czy widzicie szanse na poprawę sytuacji w Waszych lokalnych społecznościach? Podzielcie się z nami Waszymi odczuciami w komentarzach pod tym wpisem.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Obraz pochodzi ze strony iamexpat.nl

Skomentuj

*