Brak komentarzy

Pierwszy Kwietnia Dniem Politycznego Głupca

Pierwszy Kwietnia to w wielu państwach świata oficjalny dzień żartów i humoru. Wielu ludzi wręcz oczekuje fałszywych informacji, które wykazywałyby kreatywność twórców różnych mediów. Przyznamy się, że pierwszą naszą myślą było, ażeby podzielić się z Wami podobnym tworem, czyli nieprawdziwą informacją, która miałaby Was wprawić w wesołość – „niemożliwe aby na stronie Stowarzyszenia Libertariańskiego ukazała się taka rzecz, Prima Aprilis!”. Nie w tym rzecz, że nie chcemy. Chcielibyśmy zażartować i napisać, że obserwujemy świat wolnych ludzi i rozszerzających się swobód indywidualnych, ale w obliczu postępującej inkwizycji państwowej, wyrażonej między innymi ostatnimi decyzjami w sprawie ACTA 2, nie jesteśmy już tak skorzy do żartów.

Świat, w którym funkcjonujemy, co rusz serwuje nam kolejną rządową ciekawostkę, która ogranicza nasze wolności. Dlatego też zamiast standardowego zaproszenia do wspólnego śmiechu zachęcamy Was do innej zabawy. Zasady są proste – wystarczy, byście uważniej patrzyli na palce polityków i nie odpuszczali im żadnych błędów, żebyście reagowali na to, co serwują Wam w codziennej paplaninie wyborczej i żebyście pokazali, że ich decyzje mają znaczenie i reperkusje.

Jeślibyśmy taką samą ilość czasu poświęcali na kontrolowanie zachowań polityków, ile poświęcamy na marne żarty w ten jeden dzień roku, mielibyśmy zdecydowanie mniej decyzji uderzających bezpośrednio w nasze swobody indywidualne. Wierzymy, że my sami powinniśmy inicjować kroki, które usprawnią nasze codzienne wolności. Zamiast Dnia Głupca skupmy się zatem na tym, żeby ten Pierwszy Kwietnia stał się Dniem Politycznego Głupca, w którym obnażamy wszystkie kłamstwa, którymi raczą nas politycy. Proponujemy zatem haszhtag #politycznybłazen, którego moglibyście używać kiedykolwiek zauważycie, że polityk chce Was zrobić w konia.

Z okazji pierwszego kwietnia życzymy sobie i Wam, byśmy mogli obudzić się kiedyś w wolnym społeczeństwie.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*