Brak komentarzy

Marek Granowicz kandydatem na radnego we Wrocławiu!

W ramach prezentowania libertariańskich kandydatów startujących w wyborach samorządowych chcielibyśmy przedstawić Wam sylwetkę i kandydaturę koordynatora naszego wrocławskiego oddziału, Marka Granowicza, który ubiega się o miejsce w Radzie Miasta Wrocławia.

Marek ma 23 lata, jest informatykiem i studentem. Od samego początku zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Libertariańskiego, a od 3 lat jest koordynatorem oddziału wrocławskiego. Kierował pracami nad mapami wydatków Wrocławia 2014–2017. Zaangażowany w akcję „Wolna Wyspa”, której zwieńczeniem było poinformowanie setek tysięcy ludzi o dniu wprowadzenia wyłączenia z zakazu picia alkoholu na Wyspie Słodowej.

Do postulatów i pomysłów Marka na działania jako radny należą: wprowadzenie zwyczaju publikowania jak największej ilości danych dotyczących miasta z wykorzystaniem dostępnych, otwartych rozwiązań oraz kontrola faktycznego stanu finansów miasta, redukcja długów miasta i spółek zależnych, koniec z organizacją dużych imprez za pieniądze podatników, zaprzestanie finansowania profesjonalnych klubów sportowych, w tym prywatyzacja Śląska Wrocław, zwiększenie liczby miejsc wyłączonych z zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych, koniec zakazu sprzedaży alkoholu w centrum po godzinie 22:00, więcej małych usprawnień komunikacyjnych na terenie całego miasta zamiast górnolotnych planów, koniec z zarządzaniem przez konflikt (np. kierowcy vs. pasażerowie MPK), redukcja liczby mieszkań komunalnych.

W nadchodzących wyborach Marek startuje z 6. miejsca w okręgu 4 (Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Krzyki–Partynice, Klecina, Oporów) z listy nr 14 z KWW Bezpartyjny Wrocław. Jeśli jesteś z Wrocławia i Marek znajduje się na kartach do głosowania w Twoim okręgu, to nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić Cię do głosowania właśnie na niego! ?

Przydatne linki:

Profil Marka na stronie KWW Bezpartyjny Wrocław

Prezentacja video

Fanpejdż Marka na Facebooku

 

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*