Brak komentarzy

„Manifest Nowego Libertarianizmu” Samuela Edwarda Konkina III. BEZPŁATNY eBook!

Zgodnie z wyliczeniami Centrum im. Adama Smitha dziś Dzień Wolności Podatkowej, czyli dzień, w którym nasze zarobki przestają być oliwą maszynerii etatystycznej. Ten symboliczny dzień ma na celu uzmysłowienie społeczeństwu tego, jak duża część ich zarobków jest konsumowana w ramach przymusowego poboru podatków i jak niewiele dni w roku zostaje na zebranie efektów własnej pracy. Należy to podkreślić – sześć miesięcy pracy na opłacenie setek tysięcy urzędników. W takich chwilach bliżej nam do jednostek, których życiowym celem była destabilizacja systemu podatkowo-państwowego, takich jak Samuel Edward Konkin III.

Samuel Edward Konkin III to jedna z najciekawszych postaci w historii ruchu libertariańskiego. Jako jeden z niewielu myślicieli wolnościowych lat 70. i 80. XX wieku wyszedł z inicjatywą zupełnie Nowego Libertarianizmu – agoryzmu, który miałby być możliwy do wdrożenia na poziomie współczesnych społeczeństw. I o ile te rozważania spotkały się z mocną krytyką ówczesnych środowisk wolnościowych, o tyle – dość zaskakująco – rozwój technologii doprowadził do faktycznej realizacji części postulatów kanadyjskiego myśliciela. Znana z naszych wcześniejszych wpisów platforma Silk Road była przecież narzędziem, które w dość oczywisty sposób nawiązywało do idei Konkinkowskiej. Agoryzm do dziś nie spotkał się jednak z szerszą akceptacją wśród libertarian, pomimo tego, że uznaje się go dziś za jeden z ważniejszych nurtów tej myśli.

Postanowiliśmy przybliżyć Wam przemyślenia Konkina w ramach naszej serii eBooków klasyków myśli wolnościowej.

Z przyjemnością ogłaszamy zatem, że BEZPŁATNY eBook zawierający Manifest Nowego Libertarianizmu, wraz z wymianą tekstów polemicznych na jego temat między Konkinem a Murrayem N. Rothbardem, oraz z Przedmową napisaną przez naszego Członka Honorowego, dr. Marcina Chmielowskiego – jest już dostępny online. Gorąco zachęcamy Was do zapoznania się z jego tekstami i do wyrobienia sobie własnego zdania na temat jego kontrowersyjnych idei.

 

Elektroniczną książkę znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej pod tym linkiem.

 

Przy okazji zapraszamy Was również do zapoznania się z naszą biblioteczką. W tym celu zajrzyjcie TUTAJ.

Jeżeli podoba się Wam to, co tworzymy, zachęcamy Was również do wsparcia naszej działalności. Pod TYM linkiem znajdziecie informacje o tym, jak wspomóc nas merytorycznie, a pod TYM informacje o tym jak wesprzeć naszą działalność finansowo.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*