Brak komentarzy

Larry Sharpe – libertariański kandydat na gubernatora stanu Nowy Jork

Co jakiś czas informujemy Was o libertariańskich inicjatywach i przedsięwzięciach w różnych częściach świata. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć Wam o jednej z najciekawszych libertariańskich kandydatur w zbliżających się wyborach w Stanach Zjednoczonych.

6 listopada zarejestrowani amerykańscy wyborcy będą mogli wziąć udział w tzw. Midterm Elections (Midterms),w których oddadzą swoje głosy na kandydatów na senatorów, członków Izby Reprezentantów i gubernatorów stanów. Jednym z miejsc, w których dojdzie do zmiany gubernatora, jest stan Nowy Jork. Szansę na uzyskanie dobrego wyniku ma kandydat Libertarian Party, Larry Sharpe.

Jak na libertarianina przystało, postuluje on obniżkę szeregu podatków oraz daleko idącą deregulację (m.in. przepisów dotyczących rynku pracy), mające na celu stworzenie lepszych warunków dla funkcjonowania biznesu.

Sharpe postuluje między innymi decentralizację systemu edukacji tak, aby był kształtowany lokalnie na poziomie hrabstw. Proponowane przez niego rozwiązanie zakłada rezygnację z federalnych dotacji dla szkół, dzięki czemu nie będą musiały spełniać zestandaryzowanych wymogów administracyjnych.

Jednym z głównych postulatów jest również wykorzystanie nowoczesnych technologii, systemów informatycznych czy dedykowanych aplikacji przez jednostki administracji publicznej, by usprawnić działanie tych podmiotów i maksymalnie ułatwić mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych i kontakt z urzędnikami. Sharpe zamierza także zlikwidować obowiązujący na terenie stanu Safe Act, by umożliwić mieszkańcom korzystanie z pełni praw, jakie przysługują im na mocy Drugiej Poprawki do Konstytucji.

Gdy pojawia się libertariańska kandydatura, nie może zabraknąć tematu dróg. Jaki pomysł ma w tej kwestii Sharpe? Planuje on sprzedawać prawa do nazw istniejących mostów i dróg w zamian za ich utrzymanie lub nawet za budowę nowych, np. Most Coca-Coli albo Autostrada Apple itp.

Będziemy przyglądali się końcówce kampanii z dużą uwagą, jednocześnie mocno trzymając kciuki za dobry wynik Larry’ego!

Więcej na temat Sharpe’a i jego programu dla stanu Nowy Jork możecie przeczytać na jego stronie internetowej, dostępnej pod tym linkiem.

Polecamy Wam również wysłuchanie dwóch bardzo ciekawych wywiadów, których wspomniany kandydat udzielił w ostatnim czasie:

Wywiad z Joe Roganem
Wywiad z Davem Rubinem

Warto śledzić poczynania Sharpa także za pośrednictwem Twittera. Jego konto znajduje się w tym miejscu.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*