2

Kto powinien powalczyć z Andrzejem Dudą o prezydenturę?

Jako Stowarzyszenie Libertariańskie staramy się być narzędziem komunikacji i współpracy polskich i zagranicznych wolnościowców. Dlatego też od lat chętnie współpracujemy z bliskimi nam ideowo organizacjami trzeciego sektora. Tym razem przyjęliśmy zaproszenie od Stowarzyszenia Niskie Składki do uczestnictwa w serii „Wolne Rozmowy”.

Nasz wrocławski koordynator Marek Granowicz, wraz z Kordianem Domagałą ze Stowarzyszenia Niskie Składki i Kamilem Tyrkiem ze Stowarzyszenia KoLiber ,omawiają sylwetki wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP w nadchodzących wyborach prezydenckich, zarządzonych na 28 czerwca. Celem jest nie tylko znalezienie najbardziej wolnościowego kandydata, ale również przybliżenie programów poszczególnych kandydatów. Niestety często zdarza się, że wyobrażenie o kandydacie jest zupełnie inne niż jego deklaracje.

Na pierwszy ogień poszli kandydaci walczący najprawdopodobniej o trzecie miejsce: Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia oraz Krzysztof Bosak.

Druga rozmowa, która odbyła się w sobotę 6 czerwca, dotyczyła mniej znaczących kandydatów: Roberta Biedronia, Pawła Tanajno, Stanisława Żółtka, Marka Jakubiaka i Mirosława Piotrowskiego.

W trzeciej części znajdzie się omówienie dwóch głównych kandydatów: Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Jeżeli okaże się, że inny kandydat zdoła się w międzyczasie zarejestrować, to na jego temat również powstanie osobny materiał.

Kandydatów oceniamy w kategoriach „prezencja” i „wolnościowość gospodarcza/obyczajowa”, przyjmując skalę szkolną. Zachęcamy do wspólnej zabawy i do wystawiania własnych ocen.

Stowarzyszenie Libertariańskie

2 komentarze

 1. Reply
  nononoalezabawa says

  Wolnościowcy się zebrali,
  o prezencji rozprawiali :)

 2. Reply
  Hub says

  To kto jest najbardziej wolnościowych?

Skomentuj

*