Brak komentarzy

Komentarz Przemysława Hankusa dla tygodnika „Do Rzeczy”

Jako Stowarzyszenie Libertariańskie staramy się być rzecznikiem wolnościowych pomysłów oraz udzielać libertariańskiego komentarza do bieżących spraw. Co jakiś czas udaje nam się zaprezentować nasze stanowisko również w ogólnopolskich mediach.

Opisując podwyżki cen usług między innymi w salonach fryzjerskich, kosmetycznych czy stomatologicznych jako jeden ze skutków odmrożenia gospodarki po jej przymusowym, odgórnym zamknięciu na czas walki z pandemią koronawirusa, redaktoTomasz Cukiernik poprosił o udzielenie komentarza w tej sprawie naszego Prezesa, dr. Przemysława Hankusa.

W artykule pt. COVID-owa (d)opłata zamieszczonym w najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” (nr 26/379) na stronach 70–71, Prezes Zarządu SL sprawę skomentował następująco:

„Nie powinno ani dziwić, ani szokować to, że fryzjerzy czy kosmetyczki podnoszą teraz ceny swoich usług. Wszak zakup środków niezbędnych do spełnienia nowych wymogów sanitarnych kosztuje, a wymienione podmioty w ostatnich tygodniach nie zarabiały, gdyż rząd skutecznie im to uniemożliwił. Gdyby straty spowodowane przymusowym zamknięciem działalności były tym przedsiębiorcom w całości wyrównane przez rząd, być może skala podwyżek byłaby mniejsza”.

Z pełną wersją tekstu możecie zapoznać się w drukowanej wersji tygodnika, bądź uzbroić się w cierpliwość i zaczekać, aż zostanie on zamieszczony na jego stronie internetowej.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*