Brak komentarzy

Kim jest nowy Przewodniczący amerykańskiej Partii Libertariańskiej?

Nieco ponad miesiąc temu w wyborach na nowego Przewodniczącego Narodowego Komitetu amerykańskiej Partii Libertariańskiej (Libertarian Party) zwyciężył Joe Bishop-Henchman. Zastąpił on dotychczasowego Przewodniczącego Nicholasa Sarwarka, piastującego to stanowisko najdłużej w historii partii.

Nowy lider trzeciego największego ugrupowania politycznego w USA jest urodzonym w Kalifornii a mieszkającym w Waszyngtonie prawnikiem i politologiem, specjalizującym się w prawie podatkowym. Przed elekcją na szczebel krajowy, przewodniczył on przez dwa lata oddziałowi partii w Dystrykcie Kolumbii. Od trzech lat sprawował również funkcję wiceprezesa Tax Foundation – pozarządowego think-tanku poświęconego analizie prawa podatkowego, kontroli wydatków rządowych i promocji rozwiązań fiskalnych minimalizujących obciążenia ponoszone przez obywateli i odkształcenia rynku na skutek rządowej ingerencji.

Więcej na temat nowego Przewodniczącego usłyszeć można z jego własnych ust w wywiadzie, którego udzielił on tydzień temu na antenie popularnej audycji Tom Woods Show.

Joe opowiada tam między innymi o tym, co sprawiło, że został libertarianinem, o swoich dokonaniach jako początkujący aktywista, o wpływie, jaki na libertarianizm miało upowszechnienie się Internetu i wreszcie o swojej obecnej wizji Libertarian Party oraz strategii, jaką jego zdaniem partia powinna przyjąć.

Nowo wybranemu Przewodniczącemu życzymy samych sukcesów w krzewieniu idei wolnościowych na amerykańskim gruncie, a Was zachęcamy do wysłuchania całości wspomnianego wywiadu w tym miejscu.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*