Brak komentarzy

Karol Sobiecki zwycięzcą jesiennej edycji PAAL

Z przyjemnością informujemy, że jeden z naszych członków, koordynator Centrum Analiz Karol Sobiecki, wygrał jesienną edycję Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, organizowaną przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości. Pierwszą nagrodą, którą otrzymał Karol, jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych w czerwcu 2017 r. na konferencję Acton University. Gratulujemy! Poniżej relacja Karola:

“We wrześniu dowiedziałem się, że rusza kolejna edycja PAAL. Pierwszy raz usłyszałem o tym kursie kilka lat temu, jeszcze zanim wstąpiłem do SL. Od początku chciałem wziąć w tym udział, ale nigdy nie starczyło mi czasu i pieniędzy. Tym razem wreszcie zdecydowałem się zapisać. Nie żałuję! Fundacja przygotowała w tym roku trzy kursy: kurs podstawowy online, kurs przywództwa i retoryki oraz kurs samorządowy. Zapisałem się na pierwsze dwa z nich.

Kurs podstawowy online składa się z nagrań wykładów z czterech dziedzin: ekonomii, polityki, etyki i komunikacji społecznej. Z pierwszych trzech wymienionych dziedzin na koniec przeprowadzany jest egzamin, również online, polegający na tym, że w wyznaczonym, krótkim czasie trzeba napisać eseje na wybrane tematy (spośród podanych, tematy nie są wcześniej znane) lub odpowiedzieć na pytania otwarte. Udało mi się uzyskać najwyższy wynik ze wszystkich trzech egzaminów łącznie i dlatego pojadę na konferencję Acton University do USA. W kursie podstawowym online można również wybrać dodatkowe kursy fakultatywne. Ja wybrałem ekonomię zaawansowaną.

Z kolei kurs przywództwa i retoryki to kurs praktyczny. Każdy uczestnik bierze udział w trzech dwudniowych zjazdach w wyznaczonym miejscu, gdzie zdobywa się wiedzę przekazywaną przez prowadzącego i w 20-osobowej grupie wykonuje się ćwiczenia praktyczne. Kurs również zakończony jest egzaminem pisemnym. W tym przypadku niestety nie udało mi się nic wygrać, ale i tak nie żałuję poświęconego czasu!

Oba kursy bardzo polecam! Z pierwszego z nich można się wiele dowiedzieć, szczególnie jeśli się jest początkującym i nie ma się obszernej wiedzy z Austriackiej Szkoły Ekonomii, z politologii czy z etyki. Jednak nawet zaawansowani znajdą tam coś, czego jeszcze wcześniej nie wiedzieli. Sam miałem już sporą wiedzę przed przystąpieniem do kursu, a mimo to udało mi się dowiedzieć wielu nowych rzeczy. Jeszcze bardziej polecam kurs przywództwa i retoryki! Sporo wiedzy praktycznej, ćwiczenia pod okiem specjalistów oraz możliwość spotkania wspaniałych, ambitnych ludzi, stanowiących prawdopodobnie w przyszłości elitę kraju, pozwala nabyć umiejętności niezbędne w działalności pozarządowej, biznesowej czy politycznej.

 
Zachęcam do zapisywania się na kolejne edycje PAAL! Według moich informacji, najbliższy kurs będzie organizowany już na wiosnę tego roku”.

Skomentuj

*