Brak komentarzy

Jakub Bożydar Wiśniewski – Symulacja, reset rzeczywistości i rym historii

Pamiętamy zapewne – a jeśli nie, to powinniśmy pamiętać – że w październiku 2019 roku klika z Davos (ideolodzy perorujący od roku o potrzebie „zresetowania świata”) wraz z fundacją jegomościa, który w swojej najnowszej książce poucza czytelników, jak „zbawić świat”, zorganizowali symulację „pandemii nowego zoonotycznego koronawirusa”, tak zwane Wydarzenie 201 (omawiali przy tej okazji sposoby kontroli przepływu informacji, organizowania zmasowanych kampanii propagandowych i inne bardzo ciekawe kwestie). Miesiąc później ogłoszono, że w Chinach pojawiły się pierwsze przypadki „nowego zoonotycznego koronawirusa” – w Chinach, a konkretniej w prowincji Wuhan, gdzie, rzecz osobliwa, znajduje się laboratorium specjalizujące się w badaniu koronawirusów.

Od tamtego czasu głównodowodzący kliki z Davos perorują coraz częściej, że koronawirus koronawirusem, ale naprawdę groźne okażą się dopiero wirusy komputerowe zdolne sparaliżować globalną infrastrukturę komunikacyjno-finansowo-logistyczną. W związku z powyższym rzeczona klika organizuje już nie tylko „Wydarzenie 201”, ale także „Cyberpoligon 2021”, czyli symulację zmasowanego cyberataku na wspomnianą infrastrukturę. Innymi słowy, będzie to symulacja „wielkiego resetu” w najpowszechniejszym, informatycznym tego słowa znaczeniu.

Czego niedługo potem należy oczekiwać i czy historia się rymuje, to już niech każdy rozważy we własnym rozumie i sumieniu. Za podsumowanie ogólne niech posłuży tu jedynie klasyczny cytat z Adama Smitha:

„Ludzie tej samej profesji rzadko spotykają się razem, nawet w celach rozrywkowych, by konwersacje nie skończyły się na spisku przeciwko dobru publicznemu albo zmowie w celu podniesienia cen”.

Jakub Bożydar Wiśniewski

Skomentuj

*