Brak komentarzy

Jak uczynić „najstarszy zawód świata” bezpiecznym?

Gdy w debacie publicznej pojawia się temat prostytucji, niemal natychmiastową reakcją większości osób jest postulat jej delegalizacji i karania za nią wszystkich stron. W dalszej kolejności pojawiają się pomysły na jej uregulowanie w ramach państwowego ustawodawstwa. Są też jednak i tacy, którzy w tym kontekście starają się odpowiedzieć na pytanie: Jak uczynić „najstarszą profesję na świecie” bezpieczną formą zatrudnienia? Zdają oni sobie bowiem sprawę z tego, że prostytucja nie zniknie.

W związku z tym dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam bardzo ciekawy projekt blockchainowy: HUSSY.io. Jego twórcy chcą wprowadzić standardy prawne na rynku prostytucji – zastosować swój standard usług, w ramach którego weryfikowany byłby wiek i status prawny „kobiet wyzwolonych”, wydawano by im certyfikaty zdrowotne, a być może nawet stworzono by możliwość odnotowywania zgody na stosunek na blockchainie, co mogłoby ograniczyć chociażby możliwość składania oskarżeń o gwałt.

Z mapki załączonej przez twórców projektu możecie dowiedzieć się, że jedynym krajem na Bliskim Wschodzie, gdzie prostytucja jest całkowicie legalna, jest Turcja, choć w związku z zachodzącymi tam niekorzystnymi zmianami ustrojowymi wkrótce może się to zmienić.

Więcej o tym projekcie przeczytacie na jego stronie internetowej, dostępnej pod tym linkiem.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*