Brak komentarzy

Jak rozmawiać ze zwolennikami prohibicji

Czy substancje szkodliwe dla zdrowia powinny być zakazane? Czy państwo powinno bronić człowieka przed jego własnymi decyzjami? Czy dopuszczalne jest karanie za tak zwane przestępstwo bez ofiary?

Odpowiedzi na te pytania nie budzą wątpliwości wśród libertarian. Jednak dla szerszej publiki są one przedmiotem nieustającej debaty. Jednym z jej przykładów był wyemitowany niedawno odcinek programu „Kompromis”, w którym wziął udział członek naszego Stowarzyszenia i aktywista na rzecz legalizacji marihuany Przemysław Zawadzki.

Uczestnicy programu dyskutowali nad kilkoma kluczowymi dla tematu narkotyków twierdzeniami i postulatami, poddając je analizie zarówno na płaszczyźnie oceny etycznej, jak i praktycznych konsekwencji wprowadzenia ich w życie. W równomiernych proporcjach wypowiadali się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy legalności substancji odurzających.

Zachęcamy Was do obejrzenia całości programu – pozwala on nie tylko zapoznać się z libertariańską argumentacją na rzecz legalności narkotyków, ale również zobaczyć, jak na rzeczone argumenty odpowiadają przeciwnicy.

Link do materiału znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*