Brak komentarzy

Jak kapitalizm wykończy naszą planetę?

Nasz niedawny wpis o możliwości zwalczania nadmiaru CO₂ w atmosferze przy pomocy syntetycznych chloroplastów wywołał szeroką i zaangażowaną dyskusję.

Dziś więc kontynuujemy temat ochrony środowiska z perspektywy libertariańskiej, proponując najnowszy wywiad twórcy „Myśli Uwolnionych” Aleksandra Serwińskiego z Mają Chroboczek – przedsiębiorczynią, vlogerką i promotorką zielonego libertarianizmu.

Punktem wyjścia dla rozważań dwójki rozmówców jest popularne w niektórych środowiskach hasło, jakoby kapitalizm niszczył naszą planetę. Zarzut ten weryfikowany jest w konfrontacji z historycznymi przykładami wpływu gospodarek niekapitalistycznych na środowisko, jak również całkiem świeżymi przypadkami liberalizacji i prywatyzacji konkretnych zasobów przyrodniczych oraz skutków takiego działania. Omawiane są również zagadnienia związane z sytuacją na polskim rynku energetycznym, prośrodowiskowymi akcjami podejmowanymi przez wielkie korporacje, czy różnicami w indywidualnym podejściu do ochrony środowiska w zależności od poglądów politycznych.

Choć w wyniku wydarzeń ostatnich kilku miesięcy kwestia zanieczyszczenia środowiska zeszła na dalszy plan debaty publicznej, wciąż pozostaje ona istotnym problemem.

Zachęcamy więc do obejrzenia całości wywiadu, subskrypcji zarówno „Myśli Uwolnionych”, jak i kanału Mai na platformie YouTube.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*