Brak komentarzy

Jacek Spendel prezesem Liberty International!

Każdy z nas od początku swojej przygody z filozofią próbował znaleźć złoty środek, który łączyłby nie tylko idealistyczne rozwiązania proponowane przez znanych myślicieli, ale i realia środowisk, w których dorastaliśmy i żyliśmy. Taki mariaż pozwalał bowiem stawiać pytania nie tylko na kanwie doświadczeń czysto intelektualnych, ale również obserwując realne możliwości pojawiające się dookoła nas. Dzięki takiemu podejściu byliśmy w stanie w odpowiedni sposób balansować argumenty wolnościowe, mając na uwadze ich możliwości implementacyjne w naszych mikro-ojcowiznach.

Jak już wspominaliśmy kilka tygodni czy to przy okazji wyboru Žilvinasa Šilėnasa na szefa Foundation for Economic Education (FEE), czy ciesząc się z wyników wyborów na Ukrainie, obserwujemy nie tylko to, co się dzieje w polskim świecie wolnościowym, ale staramy się wykraczać dalej. Ten tydzień przyniósł nam jednak fenomenalną informację z naszych stron – nasz kolega i współtwórca Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, Jacek Spendel, został właśnie nominowany na stanowisko przewodniczącego Liberty International, czyli dawnej International Society for Individual Liberty (ISIL).

Ta jedna z najstarszych organizacji wolnościowych na świecie postanowiła podążyć drogą FEE i postawić na Europejczyka na czele swojej organizacji, co może przynieść odrobinę świeżości organizacyjnej. Spendel zapowiedział już bowiem kilka nowych projektów, spośród których na pewno nas interesują najbardziej dwa: Project Arizona, unikatowy projekt stażowy dla miłośników myśli wolnościowej oraz zapowiadany „Liberty Hub” – strona internetowa, która ma przybliżać informacje na temat aktywności globalnego ruchu wolnościowego.

Ze strony Stowarzyszenia Libertariańskiego chcielibyśmy serdecznie pogratulować Jackowi i życzyć mu sukcesów. Na pewno będziemy starali się na bieżąco śledzić działania dawnego ISIL-u i trzymać kciuki za nowe i ciekawe realizacje pomysłów. Jednocześnie jeżeli uważacie, że i Wasze pomysły mogłyby mieć szansę zmienić świat, zachęcamy Was do przesyłania nam ich w prywatnych wiadomościach lub na nasz adres mailowy: [email protected].

(W grafice wykorzystano zdjęcie autorstwa Judda Weissa)

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*