6

Human Rights Month: trzy pokazy filmów dokumentalnych o Hongkongu

Walka o wolność Hongkongu – początkowo celem jej utrzymania, a obecnie przywrócenia – od blisko trzech lat znajduje się w centrum naszego zainteresowania. Od listopada 2019 roku z uwagą przyglądamy się sytuacji w tym niegdysiejszym „Wolnorynkowym Raju”, który w wyniku działania chińskich władz ma niestety coraz mniej wspólnego z wolnością i poszanowaniem praw jednostki.

O siłowym przejmowaniu kontroli nad Hongkongiem przez Chiny z jednej strony oraz o losach aktywistów walczących z chińskim reżimem z drugiej opowiadają trzy filmy dokumentalne, które będziecie mogli obejrzeć pod koniec listopada i na początku grudnia w warszawskiej Kinotece w ramach „Human Rights Month”.

W imieniu PL4HK – Supporting Hong Kong from Poland serdecznie zapraszamy na trzy sobotnie, popołudniowe seanse filmowe: 26 listopada na film The Hong Konger, 3 grudnia na Black Bauhinia i 10 grudnia na Love in the Time of Revolution.

Po każdej z projekcji odbędzie się sesja Q&A z udziałem zaproszonych gości. Wśród nich znajdą się zarówno działacze z Hongkongu tacy jak Ray Wong i Ken Lee, jak i Członkowie Honorowi naszego Stowarzyszenia, czyli Marcin Chmielowski i Tomasz Agencki.

Wszelkie niezbędne szczegóły takie jak opisy i trailery filmów oraz rzecz jasna bilety na poszczególne seanse znajdziecie W TYM MIEJSCU w zakładce „SEANSE FILMOWE”, wybierając odpowiednią datę.

Do zobaczenia w Warszawie!

Stowarzyszenie Libertariańskie

6 komentarzy

 1. Reply
  Paweł Kopeć says

  Hg czyli Bruce Lee i jego samotna walka o… wolność!

  • Reply
   jakub piekut says

   Nie ma Adama Danisza ?

   • Reply
    Przemek Hankus says

    Adam jest jednym z głównych organizatorów i zarazem osób, dzięki którym te pokazy będą miały miejsce.

 2. Reply
  Paweł Kopeć says

  …a to w tej odwiecznie “złej” Ameryce wg antywolnościowej: lewicy, komuny, marxistów, komunistów, PRL- u, esbecji, ZSRR/Rosjan/Rosji…

  • Reply
   jakub piekut says

   USA też są znacznie mniej wolnościowe niż te 100 lat temu niestety.

   • Reply
    PI Grembowicz says

    100 i więcej lat temu (epok) wszystko było inne, różne… lepsze!?

Skomentuj

*