Brak komentarzy

Gdzie kończy się wolność jednostki? Debata na kanale Ad Personam

Jesteśmy otwarci na różne poglądy – nasi członkowie mają rożne poglądy polityczno-społeczne. Jesteśmy również otwarci na nowe idee – nie boimy się podejmować kwestii podważających status quo.

Dlatego też chętnie bierzmy udział w dyskusjach dotyczących istotnych dla nas wartości takich jak wolność. Jednym z bardzo bliskich nam przejawów wolności jednostki jest wolność słowa.

O granicach wolności słowa w Polsce najczęściej rozmawia się po to, by udowodnić, że są one postawione zbyt daleko. Co więcej, wolność stała się dobrze brzmiącym hasłem i sloganem – czego dowodzą przykłady Jarosława Kaczyńskiego z nagrodą „Człowieka wolności”, Mateusza Morawieckiego, który często się na nią powołuje, Lewicy próbującej nam wmówić, że walczy o tę ideę, i tak dalej.

Wszystko toczy się w oderwaniu od najbardziej podstawowego problemu: gdzie znajdują granice wolności jednostki, w tym granice wolności słowa?

Na ten temat rozmawiał niedawno z Szymonem Pękalą z Wojny Idei przez ponad 2 godziny nasz działacz Aleksander Serwiński, twórca kanału i bloga Myśli Uwolnione. Mimo wielu różnic Szymon i Aleksander byli w stanie znaleźć punkty wspólne, a cała dyskusja wielokrotnie przybierała niespodziewany obrót.

Zachęcamy Was do obejrzenia i wysłuchania całości rozmowy na kanale Ad Personam.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*