Brak komentarzy

Dzień Dziecka Zadłużonego 2019

W ostatnich latach naszą uwagę zwraca alarmujący stan finansów wrocławskiego ratusza, w szczególności zaś gigantyczne zadłużenie miasta. W ramach inicjatywy Wolny Wrocław organizujemy akcje mające na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat problemu zadłużenia.

1 czerwca Wolny Wrocław, po raz kolejny z naszym udziałem, zorganizował w Parku Południowym Dzień Dziecka Zadłużonego. Jest to akcja, w czasie której prezentujemy aktualny dług publiczny Polski (zadłużenie jednostek publicznych, tj. zadłużenie państwa i samorządów) oraz zadłużenie miasta Wrocławia. Rozdawaliśmy także materiały informacyjne dotyczące zadłużenia państwa polskiego oraz baloniki dla dzieci.

Ponadto w czasie akcji informowaliśmy o liczniku długu Wrocławia. Przypominamy, że na stronie dlug.wroclaw.pl możecie sprawdzić, w jak zastraszającym tempie jako mieszkańcy miasta jesteśmy zadłużani przez władze samorządowe.

Celem akcji było zwiększenie świadomości mieszkańców na temat problemu zadłużenia. Wydarzenie jest ważne dlatego, że jeszcze bardziej zintegrowało wrocławskie organizacje wolnościowe, które podobnie jak my stawiają na uświadomienie społeczeństwa w sprawach związanych z coraz bardziej opresyjną ingerencją państwa w wolność ekonomiczną i osobistą obywateli.

Kolejna edycja akcji już za rok!

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*