1

Drugi konkurs grantowy Fundacji Wolności Gospodarczej

W ubiegłym roku pod egidą Fundacji Wolności Gospodarczej odbył się konkurs skierowany do organizacji zajmujących się szeroko pojętą promocją wiedzy ekonomicznej oraz wolności gospodarczej. Polem rywalizacji były projekty inicjatyw społecznych związanych z obszarem działania Fundacji, a nagrodą – pula miliona złotych do rozdysponowania w postaci grantów na realizację najlepszych spośród zgłoszonych projektów.

Fundacja przyznała granty ponad 35 inicjatywom – jedną z nich był organizowany przez nasze Stowarzyszenie projekt Wolność pod lupą, który otrzymał wsparcie w wysokości dwudziestu tysięcy złotych, o czym informowaliśmy Was w lutym bieżącego roku. Dziś mamy dwie kolejne dobre wiadomości związane z tym tematem!

Po pierwsze, Fundacja w tym roku organizuje drugą edycję konkursu grantowego, w ramach której – podobnie jak poprzednio – planuje przeznaczyć kolejny milion złotych na wsparcie inicjatyw wolnościowych, proobywatelskich i proedukacyjnych. Po drugie, jako Stowarzyszenie Libertariańskie ponownie bierzemy udział w konkursie. Tym razem zgłoszony przez nas projekt dotyczy samorządu, a o jego szczegółach poinformujemy Was wkrótce.

W międzyczasie jednak gorąco zachęcamy również Was do przesyłania zgłoszeń konkursowych – termin upływa 4 grudnia. Jeśli jesteście osobiście zaangażowani w ramach działań w danej organizacji w przedsięwzięcie o charakterze wolnościowym – zgłoście je! Jeśli znacie organizację, która podobny projekt realizuje – poinformujcie ją o możliwości uzyskania grantu! Dobrych pomysłów na popularyzację idei liberalnych w Polsce nigdy zbyt wiele, a grant od FWG może się walnie przyczynić do ich realizacji.

Powodzenia!

Link do szczegółowych informacji o konkursie grantowym wraz z formularzem zgłoszeniowym znajduje się W TYM MIEJSCU.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Komentarz

 1. Reply
  PI Grembowicz says

  Ps. Tak. Dziś żyjemy w dziwnych czasach, ponieważ ludzie nie chcą… wolności! Nie walczą o nią, nie pragną jej, nie dążą ku niej… Dlaczego?! Bo boją się jej, nie rozumieją jej, nie znają, nie mieli okazji poznać, zasmakować, poczuć jej… Większość (z nich) woli żyć “bezpiecznie” na państwowych pensjach (uczelnianych, urzędowych, biurokratycznych), takichż zusowskich rentach, zasiłkach, emeryturach; mopsach, dopłatach, obiadach etc.
  Real Life live.
  Koniec ludzkości, człowieka, świata, życia?!
  A dlaczego by nie?!

Skomentuj

*