Brak komentarzy

Dlaczego wolność? Wywiad z Aleksandrem Serwińskim

Chcąc zainteresować inne osoby ideami libertariańskimi często zamiast zaczynać od polecania którejś z klasycznych lektur im poświęconym, lepiej jest osobiście odbyć swobodną rozmowę na ten temat.

Dziś prezentujemy utrzymany właśnie w takiej konwencji wywiad, jaki przedstawiciele Stowarzyszenia Niskie Składki przeprowadzili z Aleksandrem Serwińskim – Autorem bloga Myśli Uwolnione i członkiem naszego Stowarzyszenia.

W toku wywiadu Aleksander opowiada między innymi o tym, co skłoniło go do zostania libertarianinem, jak rozumie wolność, z czym wiąże się jej promowanie w dzisiejszych czasach i jak jego zdaniem powinno się to robić. Odpiera również popularny zarzut, jakoby z idei wolnościowych się „wyrastało”, charakteryzuje zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich kilku lat zaszły zarówno w Polsce, jak i w polskim środowisku libertariańskim, by na koniec opowiedzieć, jaki wolnościowy postulat by wybrał, gdyby mógł wprowadzić w życie tylko jeden.

Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu w serwisie YouTube. Stanowi on ciekawe, osobiste, a miejscami nawet humorystyczne spojrzenie na libertarianizm i jego sytuację w naszym kraju.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*