Brak komentarzy

Deregulacja: wyzwolić potencjał. Nowy projekt FOR

W zeszłym tygodniu, w ramach naszej działalności eksperckiej pod szyldem Centrum Analiz, opublikowaliśmy projekt zmiany ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych autorstwa Jacka Sierpińskiego.

Dziś z kolei chcielibyśmy przedstawić Wam projekt zaprzyjaźnionego Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), który również ma na celu przygotowywanie wolnościowych projektów legislacyjnych dążących do daleko idącej deregulacji polskiej gospodarki – „Deregulacja: wyzwolić potencjał”.

W tym trudnym okresie, w jakim niewątpliwie się obecnie znajdujemy, przedsiębiorcy potrzebują deregulacji, która zwiększy ich elastyczność w dostosowywaniu się do nowych warunków gospodarczych. Szybkie wyjście z kryzysu wymaga uwolnienia potencjału drzemiącego w przedsiębiorczości.

Dlatego też FOR chce znaleźć krępujące polskie firmy przepisy – przepisy, które należy jak najszybciej i trwale znieść. Aby dowiedzieć się, jakie regulacje firmy uważają za najbardziej utrudniające działalność gospodarczą, przy wsparciu ze strony Atlas Network uruchomiony został portal deregulacja.pl.

Zapraszamy Was do wypełnienia znajdującej się tam ankiety. Wspólnie zidentyfikujmy problemy i wspólnie stwórzmy dla nich wolnościowe rozwiązania.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*