Jednym z celów Stowarzyszenia Libertariańskiego jest promowanie wolnościowych pomysłów na reformę państwa. W Centrum Analiz realizujemy to zadanie poprzez badanie wpływu państwowych regulacji na poszczególne dziedziny życia oraz rekomendowanie zmian w tym zakresie. Tworzymy analizy i ekspertyzy, publikujemy raporty, piszemy interpelacje składane przez posłów i petycje oraz projektujemy własne propozycje legislacyjne: uchwały, ustawy, rozporządzenia. Uczestniczymy również w debacie publicznej, występując na wysłuchaniach publicznych, konferencjach i w dyskusjach. Wiedza i umiejętności naszych ekspertów pozwalają nam na analizę działalności państwa, samorządów i innych kluczowych podmiotów wywierających wpływ na społeczeństwo, konstruktywną krytykę ich poczynań oraz postulowanie zmian w wymienionych obszarach.

W zakładce „zespół” znajdą państwo listę naszych ekspertów wraz z dziedzinami, którymi się zajmują oraz ich danymi kontaktowymi. Na kolejnych podstronach zamieszczone są nasze prace: interpelacje autorstwa naszych członków zgłaszane przez posłów, analizy i raporty, wystąpienia na wysłuchaniach publicznych, konferencjach i debatach, projekty ustaw, zmian rozporządzeń czy uchwał samorządowych oraz petycje. W ostatniej zakładce znajduje się formularz „Zmień Paragraf”, za pomocą którego zbieramy pomysły na zmiany w prawie

Zapraszamy do lektury, oglądania i współpracy wszystkich zainteresowanych ulepszaniem otaczającej nas rzeczywistości społeczno-gospodarczej i warunków prawnych jej funkcjonowania. Chętnie przyjmiemy również propozycje udziału w debatach, konferencjach lub współtworzenia analiz i projektów legislacyjnych. Osoby, które chcą pomóc nam w opracowaniu projektów legislacyjnych lub analiz zapraszamy do wypełnienia formularza „Zmień Paragraf”.

Nasi Eksperci

  • Test Testowy

    Inżynier

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.