Brak komentarzy

Bitwa Warszawska 2018: Trzaskowski kontra Jaki

Nie boimy się podejmować kwestii podważających status quo. W przypadku trwającej obecnie kampanii przed wyborami samorządowymi można odnieść wrażenie, że po raz kolejny obywatele powinni wybierać między dwiema opcjami: albo Prawo i Sprawiedliwość, albo Platforma Obywatelska, co szczególnie widoczne jest na przykładzie rywalizacji o urząd Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Właśnie temu wyborczemu starciu postanowił przyjrzeć się jeden z naszych działaczy, Aleksander Serwiński.
Przyzwyczailiśmy się do tego, że politycy obiecują niesamowite rzeczy przed wyborami. Niestety, przyzwyczailiśmy ich też do tego, by nie mówić: sprawdzam!

Zadajmy więc kluczowe pytania: Ile wasze obietnice kosztują, gdzie znajdziecie na to pieniądze i dlaczego w naszych kieszeniach?

W najnowszym odcinku videobloga Myśli Uwolnione podliczona została tylko część dotychczasowych obietnic Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego – którzy idą z nimi niemal łeb w łeb. Gdy jeden obieca więcej mieszkań, drugi zaraz mu wtóruje. Co gorsza, kosztów wielu składanych przez nich obietnic nie da się oszacować. Możemy założyć się, że do wyborów (a mają na to prawie dwa miesiące) zdążą obiecać mieszkańcom Warszawy wydanie kolejnego miliarda – z waszych warszawianie podatków!

Całość do obejrzenia poniżej na kanale prowadzonym przez Aleksandra:

Zachęcamy również do subskrybowania kanału!

Skomentuj

*