Brak komentarzy

BEZPŁATNY EBOOK z esejem Murraya N. Rothbarda!

Mamy dla Was idealną wiadomość na Święta Bożego Narodzenia. Udało nam się opracować kolejnego krótkiego ebooka, który z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce. Ebook nosi tytuł Rola intelektualistów w przemianie społecznej w kierunku leseferyzmu, a autorem publikowanego przez nas tekstu jest sam Murray N. Rothbard.

Tekst znakomicie wpisuje się w obecny klimat wydawniczy na polskim rynku. Nie tak dawno swoją premierę miał Przedsiębiorca idei Marcina Chmielowskiego, naszego pierwszego Członka Honorowego. Doktor Chmielowski wprowadza w swojej książce znany w Stanach Zjednoczonych koncept przedsiębiorcy idei, to znaczy takiej postaci, która potrafi funkcjonować w środowisku filozofii i idei politycznych jak przedsiębiorca na rynku. Dzięki temu jest świadomy wszelakich mechanizmów funkcjonujących na zwykłym rynku konsumenckim. Taka postawa powinna stanowić podstawę działań promujących myśl libertariańską i wolnościową, ponieważ kwantyfikuje wiele aspektów działalności edukacyjnej czy praktycznej libertarian. Książka ta była potrzebna na polskim rynku wydawniczym i tym przyjemniej przyjęliśmy jej premierę.

Uznaliśmy zatem, że należy rozszerzyć rozważania Chmielowskiego i przedstawić jeden z klasycznych tekstów ruchu libertariańskiego traktujący o intelektualistach i ich postawie na zmieniającym się i bardzo wymagającym rynku idei społecznych. Rothbard opowiada o ważnych intelektualistach tworzących na przestrzeni dziejów, którzy mieli ogromny wpływ na wdrażanie idei wolnościowych w swoich epokach. I tak przywoływane są koncepty ze starożytnych Chin, z Francji czy Anglii. Te dywagacje o tyle jednak różnią się od klasycznych opowieści o korzeniach libertarianizmu, że skupiają się na praktyczności rozważań tych myślicieli. I tak mamy na przykład przytoczoną historię postaci, która w sposób znaczący wpłynęła na rozwój francuskiego ruchu anty-absolutystycznego, budując podwaliny pod filozofię anarchoindywidualizmu i postawy negującej państwowość per se.

Po raz pierwszy w Polsce tekst Murraya Rothbarda opublikowany został na portalu liberalis.pl – polecamy serdecznie zaglądać w przepastne archiwa tego serwisu, bo można tam znaleźć wiele ciekawych tłumaczeń i artykułów oryginalnych polskich libertarian. W oryginale artykuł ten ukazał się w „The Journal of Libertarian Studies” w 1990 roku, ale do dziś jest wyjątkowo świeży i adekwatny.

Bardzo gorąco polecamy Wam nasz najnowszy ebook i liczymy, że sprawi on, że krótkie wakacje świąteczne będą dla Was przyjemniejsze.

Ebooka w trzech formatach (PDF, EPUB oraz MOBI) możecie pobrać bezpłatnie TUTAJ.

Przy okazji gorąco zachęcamy Was do zapoznania się również z książką dr. Chmielowskiego, którą można znaleźć w ofercie Wydawnictwa Fijorr Publishing pod tym linkiem.

Stowarzyszenie Libertariańsie

Skomentuj

*