Brak komentarzy

Aplikuj na kolejną edycję Project Arizona!

Wielokrotnie powtarzaliśmy, że dla dobra ruchu wolnościowego najważniejszy jest nie tylko sam zasięg, ale przede wszystkim jakość dotarcia do nowych ludzi; dlatego też od lat wspieramy wszelkie inicjatywy rynkowe, które pomagają w tym procesie. Podziwiamy i pozdrawiamy organizacje, które – tak jak my – wydają książki i organizują eventy wolnościowe, produkują filmy i seriale rozszerzające naszą wiedzę historyczną czy ekonomiczną, starają się wpływać na realną politykę lokalną czy też najzwyczajniej w świecie spotykają się, żeby przy piwie podyskutować o możliwościach i marzeniach w przyszłym świecie.

Na rynku jest miejsce dla nas wszystkich, ponieważ skupiamy się w przeważającej większości na innych aspektach promocji wolności. Dzięki temu każdy z nas robi to co lubi i umie najlepiej, docierając z każdym rokiem do coraz większej ilości osób. Działania ruchu wolnościowego są widoczne gołym okiem – jeszcze kilka lat temu była to garstka zapaleńców, którzy mogli zmieścić się w jednym średniej wielkości pubie w Krakowie czy Gdańsku, dziś to tysiące ludzi rozsianych po całym kraju, którzy nie tylko wiedzą więcej o libertarianizmie i klasycznym liberalizmie, ale zaczynają go coraz lepiej rozumieć i próbować wdrażać w życie na różnych poziomach.

Są jednak projekty, które wykraczają poza skalę codziennych akcji; które sprawiają, że czujemy się w obowiązku o nich poinformować osobno. To te projekty, które windują nasz ruch na poziom międzynarodowy. Projekty, dzięki którym kolejne osoby będą w stanie zmieniać całe połacie rzeczywistości i prolongować nasze marzenia o wolnym społeczeństwie za naszego życia. Jednym z nich jest Project Arizona, organizowany wspólnie przez Liberty International i Fundację Wolności i Przedsiębiorczości.

Project Arizona to 3 miesiące spędzone w Stanach Zjednoczonych, podczas których przyszli liderzy ruchu odbędą staż w jednej ze współpracujących z projektem organizacji. To przede wszystkim networking – budowa podwalin relacji z amerykańskim ruchem wolnościowym: akademią, biznesem i osobami prywatnymi.

Zachęcamy Was do aplikowania na kolejną edycję tego programu. Wystarczy, że zajrzycie na stronę projektu.

Polecamy i liczymy na sukcesy!

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*