Brak komentarzy

Anatolij Fiedosiejew – „Zapadnia. Człowiek i socjalizm”

W ramach cyklu „Biblioteka rządzących i rządzonych” Fundacja PAFERE wydała książkę Anatolija Fiedosiejewa Zapadnia. Człowiek i socjalizm. Jej autor to jeden z czołowych sowieckich konstruktorów urządzeń radiolokacyjnych. Autor odsłania charakterystyczne mechanizmy socjalizmu i żywym językiem tłumaczy, jak one działają.

Książka Zapadnia. Człowiek i socjalizm nie jest typową ideologiczną krytyką systemu socjalistycznego, ale próbą głębszej analizy i wyciągnięcia wniosków na przyszłość. Anatolij Fiedosiejew rzeczowo opowiada w niej o problemach, z którymi się spotykał i starał się wywnioskować, skąd się wzięły. Zebrał i przeanalizował na jej stronach znaczną liczbę przypadków z życia wziętych, które opisał barwnym i pełnym ekspresji językiem. Taką rzetelną i merytoryczną lekturę można śmiało polecić zarówno rządzącym, jak i rządzonym, aby wyciągnęli wnioski z niedawnej przeszłości i nie wierzyli w projekty polityczno-gospodarcze rodem ze słusznie minionej epoki.

Warto przekonać się, jak z socjalizmem rozlicza się inżynier, gdyż jego obserwacje różnią się od typowych analiz historyków, dziennikarzy i innych przedstawicieli nauk humanistycznych.

Książkę można pobrać nieodpłatnie ze strony internetowej PAFERE w formatach EPUB, PDF i w postaci audiobooka. Wystarczy wejść tutaj.

Wersję papierową oferuje księgarnia Multibook.

Polecamy!

Skomentuj

*