1

Anarchokapitalizm w 2 minuty

Jakiś czas temu promowaliśmy kanał Wojna Idei, na którym pojawił się materiał nawiązujący do klasycznej myśli libertariańskiej. Uważamy, że tego typu inicjatywy są nie tyle pożyteczne, co wręcz wskazane dla efektywnej promocji myśli wolnościowej. Autor kanału w prostych słowach przedstawia różne koncepty filozoficzne, wyciągając z nich esencję i przedstawiając ją „przeciętnemu Kowalskiemu” w kilkuminutowych filmikach.

Dlatego, gdy dotarła do nas informacja, że Wojna Idei we współpracy z Fundacją Wolności i Przedsiębiorczości i naszym Członkiem Honorowym, dr. Marcinem Chmielowskim, realizuje filmik wprowadzający do myśli anarchokapitalistycznej, postanowiliśmy temat ten po raz kolejny nagłośnić.

Zależy nam na tym, żeby nasze ideę trafiały do domów przeciętnych Polaków, którzy na co dzień mogą nie mieć dostępu do bardziej zaawansowanych tekstów przykładowo Murraya Rothbarda. Zakładamy, że coraz powszechniejsza wiedza na temat rozwiązań wolnościowych może pomóc nie tylko promocji myśli libertariańskiej, ale przede wszystkim spowodować większe zrozumienie dla propozycji naszego nurtu. Zbyt często spotykamy się ze stwierdzeniem, że libertarianizm czy anarchokapitalizm są nierealistyczne, niemożliwe do wdrożenia, czy wręcz utopijne.

Zdajemy sobie sprawę z tych głosów i się z nimi nie zgadzamy – w tym kontekście polecamy tekst naszego prezesa, dr. Przemysława Hankusa.

Gorąco zachęcamy Was do odwiedzania kanału Wojna Idei i śledzenia ich aktywności.

Stowarzyszenie Libertariańskie

Komentarz

  1. Reply
    PIK says

    Edukacja, propaganda muszą być! Cha cha

Skomentuj

*