Brak komentarzy

Agata Sidz kandydatką na radną w Olsztynie!

Powoli kończymy cykl prezentowania libertariańskich kandydatów startujących w wyborach samorządowych. Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą wykorzystujemy na prezentację kandydatury naszej olsztyńskiej działaczki, Agaty Sidz, która ubiega się o miejsce w Radzie Miasta Olsztyna.

Agata jest z powołania rehabilitantką, z przekonania libertarianką, z natury filozofem i minimalistką. Z niejednego pieca chleb jadła, nieobca jest jej zarówno skrupulatna praca biurowa, jak ciężka praca fizyczna, dzięki czemu na każdy problem stara się patrzeć z jak najszerszej perspektywy i wielu punktów widzenia. Szuka uproszczeń dla rzeczy skomplikowanych, a każde większe zmiany dokonuje drogą ewolucyjną. Ogólnie z ruchami wolnościowymi związana jest od 7 lat, a ze Stowarzyszeniem Libertariańskim od 3 lat.

Jeśli zostanie radną, będzie dążyć do zwiększenia transparentności pracy urzędów i współpracy na linii miasto-mieszkańcy, zwiększenia roli i możliwości rad osiedlowych, ograniczania zadłużania miasta i upraszczania oraz zmniejszania biurokracji i podatków tam, gdzie to będzie możliwe, zwłaszcza w sferze związanej z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej (a tam, gdzie nie jest to możliwe – do jak największej automatyzacji i upraszczania procesów oraz czynienia ich jak najbardziej zrozumiałymi dla jak największej liczby osób przy jednoczesnym obniżaniu kosztów). Chce także wspierać i inicjować wolnościowe rozwiązania dla problemów osób niepełnosprawnych.

W nadchodzących wyborach Agata startuje z 2. miejsca w okręgu 4 (Jaroty, Pieczewo, Osiedle Generałów) z listy nr 8 z KWW Kukiz’15. Jeśli jesteś z Olsztyna i Agata znajduje się na kartach do głosowania w Twoim okręgu, to nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić Cię do głosowania właśnie na nią! ?

Stowarzyszenie Libertariańskie

Skomentuj

*