Czy symbolom należy się szacunek?

Szczegóły wydarzenia

  • środa | 19 grudnia 2018
  • 18:00 - 20:00
  • Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Gdańska 5, Bydgoszcz, 85-005 Bydgoszcz

Czy sankcjonowany przepisami prawa, odgórnie wymuszony szacunek dla państwowych symboli, takich jak flaga, godło czy hymn, jest najlepszym sposobem na zapewnienie należnej im czci? Czy obecnie obowiązujące przepisy należy utrzymać, czy też może należałoby rozważyć usunięcie z kodeksu karnego przepisów nakazujących pod groźbą kary poszanowanie dla państwowych symboli, by szacunek ten miał charakter oddolny, a nie odgórny?

Podczas spotkania, które poprowadzi dr Przemysław Hankus, postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania. Nasz gość będzie przekonywał, że obywatele powinni mieć prawo do nieszanowania tego, co ich zdaniem na szacunek nie zasługuje, w tym do nieszanowania państwowych symboli. Zaprezentuje argumenty za tym, by tzw. zadekretowany szacunek odszedł „do lamusa”.

Zapraszamy do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych w środę 19 grudnia na godzinę 18:00! Przewidujemy czas na – mamy nadzieję – żywą i gorącą dyskusję w części Q&A. Wstęp wolny! Dla tych z Was, którzy nie będą w stanie pojawić się na miejscu, zorganizujemy transmisję na żywo z wydarzenia, dostępną na fanpejdżu Libertarianie Bydgoszcz.

Przemysław Hankus jest doktorem nauk o polityce i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Libertariańskiego. Na swoim koncie ma szereg naukowych i popularnonaukowych publikacji oraz tłumaczeń z zakresu libertarianizmu, stosunków międzynarodowych czy austriackiej szkoły ekonomii. Miłośnik kultury katalońskiej, birofil i birofilista, pasjonat muzyki elektronicznej oraz DJ-amator.

Wydarzenie na Facebooku